« Powrót do artykułu

Nowa opłata emisyjna. Benzyna i olej napędowy mogą podrożeć

Do każdego litra paliwa silnikowego będzie doliczane 10 groszy. To pomysł resortu energii na wsparcie ekologicznego transportu wodorowego i elektrycznego.

Stacja benzynowa

żródło: ShutterStock

Co w praktyce oznacza on dla kierowców?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Niezadowolony obywatel(2018-03-07 20:46) Zgłoś naruszenie 20

  Pamiętam czasy, kiedy ON kosztowało +/- połowę tego co benzyna. Następnie nałożono jakiś podatek ekologiczny i ceny obu paliw się wyrównały. Teraz nakładają kolejny podatek, żeby częściowo finansowac samochody dla osób zamożnych, które na nie stac i bez dopłat. Wystarczy tego dojenia społeczeństwa. Dośc godzenia się na coraz większe jarzma. Mój standard życia po objęciu włady przez obecną partię się nie polepszył. Ale według największych kłamstw( statystyk) standard życia społeczeństwa się zwiększył i jest z kogo czesac. W tym popapranym państwie tylko zamożni stają się jeszcze zamożniejszymi. I chyba wiadomo czyim kosztem.

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-03-07 14:11) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawa koncepcja pomocy. Wystarczy zaszkodzić innym ( z zyskiem ), aby komuś pomóc. Czyli obłożyć podatkiem psy aby pomóc kotom. PIS ma wszystkich za idiotów.???

  Odpowiedz
 • pecunia non olet(2018-03-07 19:24) Zgłoś naruszenie 00

  moim zdaniem z tego pomysłu rząd się wycofa, tyle że to trochę śmieszne, że znowu wchodzi się do tej samej rzeki, w której raz już woda była nie do wytrzymania....no i niepoważnie, gdy się znowu trzeba będzie wycofać, choć gorszym byłoby w tym trwać...rząd niczym bohater romantyczny...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!