« Powrót do artykułu

Fiskus jedną ręką da zwolnienie, a drugą je zabierze

Przedsiębiorca, który zainwestuje z myślą o preferencji podatkowej, zostanie jej pozbawiony. Skarbówka będzie mogła uznać, że kierowała nim wątpliwa pobudka – unikania albo uchylania się od opodatkowania.

Kto nie zapłaci PIT i CIT w przyszłej strefie

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kto nie zapłaci PIT i CIT w przyszłej strefie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Jasiek24(2018-03-01 10:41) Zgłoś naruszenie 90

  Odliczanie w PIT ulgi na dzieci jest związane z posiadaniem dzieci. Aby posiadać dziecko musi dojść do urodzenia dziecka. Czy akt płciowy jest inwestycją która zmierza do uzyskania możliwości ulgi na dziecko, a więc obejścia prawa podatkowego? Pytanie wydaje się być ciekawe w związku z problematyką tego artykułu.

  Odpowiedz
 • Pytanie(2018-03-01 10:34) Zgłoś naruszenie 70

  Czyli właściwie po co korzystać z ulgi i inwestować, jeśli i tak zabiorą ulgę? Z jednej strony dają, a z drugiej zabierają. Komu się opłaca inwestować?

  Odpowiedz
 • jerzor(2018-03-01 21:17) Zgłoś naruszenie 30

  Uważam , że wszelkie ulgi , zwolnienia itp. to zachęta do kombinowania . Czy nie prościej byłoby obniżyć podatki do rozsądnego poziomu a zlikwidować tego typu " zachęty "? . Jednocześnie przypilnować bezwzględnego obowiązku uiszczania podatku .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Henryk(2018-03-02 10:32) Zgłoś naruszenie 00

  Cel przepisu jest taki, że ma wyeliminować tych korzystających z ulgi, którzy to robią wyłącznie albo prawie wyłącznie dla ulgi, a nie dla biznesu prowadzonego wspartego ulgą, jednak przepisy są tak napisane, że każdy może dostać po głowie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!