« Powrót do artykułu

Towar z przemytu i podróbki: Co dzieje się z zarekwirowaną przez KAS odzieżą?

Przejęcie tysięcy sztuk podrobionej odzieży w centrach handlowych czy na targowiskach to efekt walki Krajowej Administracji Skarbowej z szarą strefą. Co dzieje się z zarekwirowanym towarem? Niejednokrotnie ubrania z przemytu trafiają do organizacji charytatywnych, MOPS-ów czy szkół.

ubrania, odzież, bazar

żródło: ShutterStock

3,2 tys. sztuk podrobionej odzieży przejętej przez łódzkich funkcjonariuszy KAS, czy kilkaset tysięcy sztuk artykułów zarekwirowanych po kontroli w Wólce Kosowskiej. To tylko część dokonań KAS, o których mogliśmy usłyszeć w 2017 roku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • podsłyszane(2018-01-11 08:50) Zgłoś naruszenie 141

    Jak podają niektóre źródła problem podróbek w Polsce możne dotyczyć nawet ok.50% sprzedawanych towarów w niektórych branżach.Podrabia się wszystko od części samochodowych, lekarstwa po artykuły spożywcze w tym kiełbasy,kaszanki i inne.Uważam,że jet to ogromny problem.Oby tylko KAS z tym sobie poradził-czego mu życzę.

    Odpowiedz
  • Lex(2018-01-11 13:49) Zgłoś naruszenie 42

    Wolka Kosowska to jest jedna wielka dziura. O tym wiedzieli WSZYSCY OD LAT i nikt nawet palcem nie kiwnal. Skala korupcji jest porazajaca. Ile tam faktur lewych przechodzilo rocznie tego sie nawet opisac nie da. To byly miliardy zlotych niezaplaconego podatku VAT i cla. Najlepsze jest to, ze wszystko to szlo z Niemiec. Zlikwidowali 200 busow a za miesiac bedzie ich 300. To jest jak hydra, jedna glowe odetniesz, odrasta nastepna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!