« Powrót do artykułu

Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, jest gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero w drugiej połowie roku.

Faktura, podatki

żródło: ShutterStock

MF chce, by służby skarbowe mogły kupować puste faktury – takie, które dokumentują fikcyjne transakcje – dzięki czemu mogłyby sprawdzać, kto korzysta z usług dostawców kosztów i oszukuje na podatkach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • prok(2017-12-06 10:55) Zgłoś naruszenie 90

    Czyżby jednolity plik kontrolny nie sprawdził się i trzeba będzie wykorzystywać zamiast jpk- pracowników skarbówki do kupowania faktur ??????Przecież to wszystko kosztuje ogromne pieniądze.Coś mi się wydaje, że system informatyczny nie zdał egzaminu.

    Odpowiedz
  • garBaty(2017-12-07 12:04) Zgłoś naruszenie 20

    To przypomina zlecenie testowe do sprawdzenia procesu. Później analizuje się to ile czasu zajmuje pracowanikom. Tylko ciekawi mnie jak będzie wyglądało tworzenie tego zlecenia z firmami? Równie dobrze mógł by policjant po cywilu chodzic i oferować łapówki, a później MAMY CIĘ!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!