« Powrót do artykułu

Kasa fiskalna przy wejściu na dyskotekę. Nowe podmioty będą objęte obowiązkiem wystawiania paragonów

Od 1 kwietnia 2018 r. wszystkie firmy, które sprzedają bilety do wesołych miasteczek, parków rozrywki, na dyskoteki i na sale taneczne, będą obowiązkowo wystawiały paragony. I to bez względu na osiągnięty obrót.

 • Resort zakłada, że zmiany te poprawią ściągalność VAT i już w pierwszym roku ich funkcjonowania do budżetu wpłynie z tego tytułu dodatkowo ok. 8,5 mln zł
statystyki

Komentarze (3)

 • Trevor(2017-12-04 10:40) Zgłoś naruszenie 103

  a kiedy kasy fiskalne przy wejściu na plebanię i gabinetu lekarskiego?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ewq(2017-12-04 23:34) Zgłoś naruszenie 21

  W 2018 r. paragony będą musieli wystawiać też m.in. wszyscy fryzjerzy, taksówkarze, mechanicy.- przecież w tych branżach już od kilku lat musimy wystawiać paragony, co za głupoty wypisujecie. A swoją drogą to bardzo dobrze, że zabrano się za dyskoteki, sale taneczne czy parki rozrywki, skoro w salonie fryzjerskim czy kosmetycznym kontrolują czy wydano klientom paragony to nie widzę powodów do zwolnień z ich wystawiania tych, co zarabiają całkiem niezłą kasę. Jeszcze za mało zawodów nie wystawia paragonów, kiedy np. księża będą dawali paragon za ślubu, chrzty, kiedy każdy lekarz w swoim gabinecie wyda nam paragon. Proponuję opodatkować każdego, nawet małżeństwa czy pary od każdego stosunku.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!