« Powrót do artykułu

Większość płatników CIT nie wykazuje podatku

Wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych były w 2016 r. o prawie 3 mld zł wyższe niż rok wcześniej i wyniosły prawie 34 mld zł. Daninę wykazało jednak tylko 40 proc. podatników.

podatki

żródło: ShutterStock

Cel zmian jest jasny: wywrzeć społeczną presję na największe firmy, by poważnie traktowały zobowiązania wobec Skarbu Państwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • robol(2017-10-27 08:01) Zgłoś naruszenie 43

  Od dawna uważam, że powinien byc jeden niski podatek - 5 - 10 % od obrotu lub przychodu i nic więcej. Zadnych ulg, odliczen, progu ZUS i innych bzdur. Będzie tanio i udczciwie. Ale władza woli obecny system bo z n iego zyje, jak opisano wyżej. Aludzi mami się wysokimi kosztami pracy. Odliczenia, koszty i inne tego typu sa dla ludzi posiadajacych wysokie dochody. I to oni własnie decyduja o kształcie naszego prawa, wie raczej nic się nie zmieni. Smutne, ale prawda.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • sputnick(2017-10-26 11:57) Zgłoś naruszenie 40

  Lepiej dać prezesowi podwyżkę - czyli sobie samemu i płacić tylko PIT (ZUS ma próg powyżej którego się nie płaci) niż płacić podatek CIT a potem PIT od dywidendy, a jeszcze lepiej...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • fddsfdsfsd(2017-10-28 23:06) Zgłoś naruszenie 21

  przeciez spoleczenstwo jako ze w 85% nie popiera rzadu bedzie bojkotowac tych co placa cit a wspierac tych co nie placa

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!