« Powrót do artykułu

Wpłaty na niezarejestrowane konta będą bardzo kosztowne

Przedsiębiorca, który zapłaci dostawcy na inny rachunek niż ten, który figuruje w elektronicznym wykazie Ministerstwa Finansów, odpowie solidarnie z nim za VAT nierozliczony z tytułu tej transakcji.

Podatki

żródło: ShutterStock

Innym skutkiem będzie to, że przedsiębiorca odpowie solidarnie z dostawcą za jego zaległości podatkowe związane z daną transakcją (zgodnie z projektowanym art. 117ba ordynacji podatkowej)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • dziadek(2017-10-02 14:22) Zgłoś naruszenie 50

  nowy obowiązek bycia szeryfem sprawdzającym wszystko i wszystkich dowodzi powstanie nowego podatku rzeczowego. Ostatecznie by sprawdzić należy poświęcić trochę czasu, a to kosztuje. skoro kosztuje i nie jest wkładem w produkcję to jest to nic innego jak podatek rzeczowy.

  Odpowiedz
 • Ciekawy(2017-10-02 22:02) Zgłoś naruszenie 20

  a co z tymi, którzy mają oddzielne konta do wpłat dla każdego klienta?

  Odpowiedz
 • Magi(2017-10-03 07:48) Zgłoś naruszenie 00

  A co z płatnością kartą? Albo z płatnościami typu PayU lub przelewy24? Trzeba bedzie brać oświadczenia że zarejestrowane rachunki są podpiete do tych sposobów płatności? Co z płatnością przez paypal? Ten rachunek tez trzeba rejestrować? Wszystkie zarejestrowane rachunki przedsiębiorcy beda widoczne w systemie, walutowe też?

  Odpowiedz
 • Nemeczek(2017-10-03 20:02) Zgłoś naruszenie 00

  Fiskus CENTRALNY pozwalniał w terenie, przy okazji robienia KAS, urzędasów, funkcjonariuszy i radców prawnych, bo wyznaczył na ich miejsce lepszych ( czyli darmowych) - WOLONTARIUSZY - podatników, nakładając na nich, choć się tym nie chwali, NOWE OBOWIĄZKI - zadania kontrahentów - konfidentów. BRAWO Ojcze Mateo ! BRAWO Bracie Szefunio ! BRAWO Don Corleone ! Bractwo żwaczy kitu, jak w "Chłopcach z Placu Broni" - NAIWNI, jak ONI.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!