« Powrót do artykułu

Jędrzejewska: Nie dało się zarobić na arabach, może da się na znajomości karuzel

VAT jest jak demokracja – ma mnóstwo wad, ale nikt nie wymyślił lepszego systemu. Skoro więc go już przetestowaliśmy i wiemy, jak walczyć z oszustwami, może zrobilibyśmy z tego większy użytek?

Katarzyna Jędrzejewska

autor: Wojtek Gorskiżródło: Dziennik Gazeta Prawna

Katarzyna Jędrzejewska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • Iwona(2017-09-11 11:14) Zgłoś naruszenie 63

  To nie jest tak, że nie dało się sprzedać arabów w Janowie. Sprzedały się tylko słabiej. Ostatnia aukcja koni w Michałowicach, która miała być konkurencją dla Janowa, gdzie przyjechała Shirley Woods i inni, okazała się również "umiarkowanym sukcesem". Czyżby i to "wina PISu"?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ewa(2017-09-11 12:06) Zgłoś naruszenie 40

  Oj Pani Iwono to chyba nie tak..............

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-09-11 19:49) Zgłoś naruszenie 00

  "VAT jest jak demokracja – ma mnóstwo wad, ale nikt nie wymyślił lepszego systemu." Niestety ci cholerni, bezczelni Jankesi negują tak wspaniale brzmiącą trawestację pewnej sentencji, nie chcą wprowadzić VAT-u i "dobrodziejstw" które są w niego wpisane. Na domiar złego w swej głupocie upierają się, że dobre podatki, to proste podatki.

  Odpowiedz
 • CISSARZ.COM(2017-09-11 20:15) Zgłoś naruszenie 01

  VAT jest jak demokracja – ma mnóstwo wad, ale nikt nie wymyślił lepszego systemu.

  Odpowiedz
 • CISSARZ.COM(2017-09-11 20:17) Zgłoś naruszenie 00

  Nie rozumiem dlaczego obcięto mój komentarz, pozostawiające jedynie cytat

  Odpowiedz
 • CISSARZ.COM(2017-09-11 20:22) Zgłoś naruszenie 00

  "VAT jest jak demokracja – ma mnóstwo wad, ale nikt nie wymyślił lepszego systemu." Nie jest moją intencją obrażanie Pani, ale - proszę wybaczyć - głupszej opinii dawno nie słyszałem. VAT jest kosztowny w poborze i kontroli (dla obu stron), kryminogenny, nieuczciwy. I nie jest - jak twierdzą różni uczeni durnie - neutralny dla przedsiębiorcy. Podatek ten należy natychmiast znieść. Jeśli już musimy mieć podatek od sprzedaży, niech jest to jest klasyczny sales tax. Jak w U.S.A. Od razu widać ile kosztuje towar a ile wynosi podatek. Może to jest problemem dla urzędników i polityków? Dziś klient jest przekonany, że buty kosztują 300 zł, A w rzeczywistości są 20% tańsze.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!