« Powrót do artykułu

Będzie więcej legitymacji służbowych w KAS

Urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy ciągle jeszcze nie mają legitymacji służbowych, wreszcie je dostaną. Ministerstwo Finansów zamówi je z „wolnej ręki” – wynika z opublikowanego projektu nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów.

pieniądze, podatki, kalkulator

żródło: ShutterStock

O problemie z legitymacjami pisaliśmy w DGP nr 144/2017. Część funkcjonariuszy KAS wciąż bowiem nie doczekała się własnej legitymacji służbowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • donos(2017-09-07 18:08) Zgłoś naruszenie 51

    Sukcesywna wymiana legitymacji w drodze kolejnych zakupów na kwoty poniżej równowartości 30 tys. euro, by uniknąć trybu przetargowego (zgodnie z art. 4 par. 8 prawa o zamówieniach publicznych, t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 2164 ze zm.) stanowi naruszenie dyscypliny finansów publicznych - art. 17 ust. 1 pkt 5b ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Zgodnie z tym przepisem naruszeniem dyscypliny finansów publicznych jest niezgodne z przepisami o zamówieniach publicznych dzielenie zamówienia na odrębne zamówienia publiczne w celu uniknięcia stosowania przepisów o zamówieniach publicznych. Ktoś coś z tym zrobi?

    Odpowiedz
  • Nie dla Banasia(2017-09-08 14:22) Zgłoś naruszenie 30

    Banaś -drugi Dyzma po Jacku Kapicy. Zero wiedzy merytorycznej. Stanowisko uzyskane dzięki poparciu decydentów politycznych.Wprowadził pseudo reformę za setki milionów złotych sztucznie łącząc skarbowców z celnikami tworząc absurdalny twór KAS, w którym panuje nieprawdopodobny chaos i bałagan "stajnia Augiasza"-to przy tym pikuś.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!