« Powrót do artykułu

Fiskus nie zajrzy codziennie na konta. To już oficjalne

Potwierdziły się informacje DGP o tym, że Ministerstwo Finansów wycofuje się z pomysłu, aby przedsiębiorcy i obsługujące ich banki przesyłali dobowe pliki JPK_WB.

podatki1

żródło: ShutterStock

Tak wynika z najnowszej wersji projektu nowelizacji ordynacji podatkowej, która ukazała się na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • dziadek(2017-09-04 14:28) Zgłoś naruszenie 170

    co zrobi karząca ręka fiskusa jak przyjdzie nawałnica, blekaut (brak prądu z powodu przeciążenia), toż bajki o digitalizacji pieniądza, przesyłaniu netem danych to między bajki wówczas włożyć. po drugie nawał przesyłanych danych spotka się z jaką wydolnością serwerów rządowych ? patrzę na mulące serwery ZUS (PUE) czy epuap, czy ewuś. W mojej ocenie to tak jakby nakazywać jazdę z prędkością nie mniej niż 100 km/godz po drodze pełnej dziur , jam, wyrw i bez pobocza. aaaaaaaaaaaaa i żeby nie było ministrowie po takiej drodze mają jechać SWOIM a nie służbowym autem.

    Odpowiedz
  • Wasal(2017-09-04 18:36) Zgłoś naruszenie 50

    I znów Państwo Polskie idzie na KOLIZJZĘ" z prywatna firmą. Ciekawe co będzie gdy jakaś instancja sądowa (polska lub zagraniczna) skaże polski urząd na zapłacenie kilkumilionowej kary-grzywny lub wypłatę odszkodowania dla danej firmy ? Kto za to zapłaci ? Kierownik, Dyrektor urzędu czy biedny podatnik.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!