« Powrót do artykułu

Wynajmujesz mieszkanie na doby? Masz szansę na 8,5-procentowy ryczałt

Kolejny sąd nie zgodził się z fiskusem, że każdy najem krótkoterminowy to działalność gospodarcza.

mieszkanie

żródło: ShutterStock

Korzystne orzeczenia dotyczą podatników wynajmujących niewielką liczbę nieruchomości

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • szkoda słów(2017-06-22 16:22) Zgłoś naruszenie 414

  Zamiast wprowadzić prawne ograniczenie możliwości wynajmu lokali mieszkalnych na doby w budynkach wielorodzinnych, jeszcze sądy przyklepują preferencje podatkowe dla takich pasożytów szkodzących innym mieszkańcom. Co się z tym krajem porobiło. Tylko cwaniaki górą zatruwający życie zwykłym ludziom.

  Odpowiedz
 • szkoda słów(2017-06-22 16:22) Zgłoś naruszenie 311

  Zamiast wprowadzić prawne ograniczenie możliwości wynajmu lokali mieszkalnych na doby w budynkach wielorodzinnych, jeszcze sądy przyklepują preferencje podatkowe dla takich pasożytów szkodzących innym mieszkańcom. Co się z tym krajem porobiło. Tylko cwaniaki górą zatruwający życie zwykłym ludziom/.

  Odpowiedz
 • Soszko1@wp (2017-06-24 00:09) Zgłoś naruszenie 34

  Wnajmujac kilka mieszkan czy jak to robia pdeudo agroturysci - to jest dnzialalnosc gospodarcza, Wystarczy wejsc na strony internetowe i policzyc ile pokoi wynajmuje jedna osoba razy cena i masz przychod jaki mozna osiagnac bez kas fiskalnych,kontroli .zywa gotowka nie kontrolowana

  Odpowiedz
 • jw (2017-07-12 14:06) Zgłoś naruszenie 10

  Przychody z najmu składników majątku NIE związanych z działalnością gospodarczą (np. najmu 20 lokali mieszkalnych otrzymanych w spadku przez "artystę malarza") nie są zaliczane do przychodów z działalności gospodarczej w rozumieniu art. 5a ust.6 Ustawy z dnia 26.07.1991r o podatku dochodowym od osób fizycznych , ponieważ są zaliczane do innych przychodów ze źródła wymienionego w art. 10 ust.1 pkt 6. Nie ma znaczenia fakt, że powyższy najem jest „cykliczny, powtarzalny okresowo, w sposób zorganizowany czy ciągły” oraz nie ma przepisu rangi ustawowej, który nakazuje w takiej sytuacji podjęcie działalności gospodarczej przez "artystę malarz". Przychodem z działalności gospodarczej są przychody z najmu składników majątku związanych z działalnością gospodarczą - art. 14 ust.2 pkt.11 ustawy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!