« Powrót do artykułu

Księgowi o sobie: Zapracowani, ale usatysfakcjonowani

Doskonała znajomość zagadnień podatkowych - to obok oczywistych kompetencji z obszaru rachunkowości - najważniejsza cecha w pracy księgowych - wynika z raportu na temat tego zawodu, przygotowanego przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Badanie pokazuje, że księgowi są zapracowani, ale odczuwają dużą satysfakcję z pracy.

księgowa, podatki, księgowy, urzędnik

żródło: ShutterStock

Mimo że księgowi operują pieniędzmi i praktycznie stale o nich rozmawiają, nie są nastawieni tylko na wynagrodzenie

statystyki

Komentarze (4)

 • były księgowy(2017-05-29 18:51) Zgłoś naruszenie 00

  Pracowałem kiedyś jako księgowy. W tej chwili to jeden z ostatnich zawodów, jaki bym wybrał! Nie wiem, jak można być dobrym w czymś, co jest ściśle uregulowane ciągle zmieniającymi się i do bólu niejasnymi przepisami, albo jak można mieć jakąkolwiek satysfakcję zawodową z szarpania sobie nerwów np. na skutek zmieniających się interpretacji. No, ale... może komuś odpowiada taka praca...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • księgowy gdańsk(2017-06-13 14:49) Zgłoś naruszenie 00

  Ja się wypowiem jako klient biura rachunkowego w Gdańsku MG-Finanse. Jak widzę się z moim księgowym, widać po nim, że jest zapracowany. O każdej zmianie jaka nastąpi mnie informuje więc jest w temacie. Z pewnością nie jest to lekka praca, ale jak ktoś napisał "co kto lubi". Osobiście bym nie mógł pracować cały czas w cyferkach,ale mój księgowy nie narzeka, a współpracujemy już od 2 lat . Dobry księgowy to ktoś kto to lubi.

  Odpowiedz
 • Kieri(2020-02-03 00:18) Zgłoś naruszenie 00

  Powiem tak - nie dziwne, że księgowi są zapracowani, obserwując ich pracę jestem pod wrażeniem ile wątków i zmian muszą łączyć na swoim stanowisku. Polskie prawo nie ułatwia tego zadania, bo ustawa goni ustawę, a cała praca opiera się na terminach i kalendarzu. Jest to wyjątkowo odpowiedzialna praca, która realnie przekłada się na pomoc wielu przedsiębiorcom, w tym mnie. Sam korzystam od lat z usług EC Biuro Rachunkowe i cenie sobie współpracę z Panią Edytą, głównie dlatego, że ten ogrom pracy i obowiązków zdjęła z moich ramion.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!