« Powrót do artykułu

Ministerstwo Finansów szuka chętnych na split payment

Resort sonduje, kto wejdzie w mechanizm podzielonej płatności. Szczególnie zależy mu na branżach najbardziej podatnych na wyłudzenia VAT i na spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów szuka chętnych na split payment

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Taka sytuacja(2017-05-25 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    No jasne że szuka, bo wpływy się zwiększą. Tylko nikt nie mówi wprost, ale niby teoretycznie split payment ma być dobrowolny, tylko że wg. tego co jest napisane na wapro.pl/wapro/split-payment Nabywca zdecyduje o podzieleniu płatności Podzielona płatność ma być dobrowolna. Zgodnie z projektem regulacji, to nabywca towaru lub usługi będzie podejmował decyzję, na jaki rachunek wpłaci wartość VAT wynikającą z otrzymanej faktury – czy jak dotychczas, łącznie z wartością netto, na standardowe konto bankowe sprzedawcy, czy też na specjalny rachunek VAT sprzedawcy. Czyli w praktyce nawet jeżeli nie chcę z tego korzystać, to moja dobrowolność zostanie wysterowana przez klienta. I wtedy muszę dostosować swój system informatyczny do całej akcji (np. import wyciągów bankowych) i tutaj właśnie pojawią się koszty.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!