« Powrót do artykułu

Nowela ordynacji podatkowej zobowiąże firmy do przesyłania wyciagów bankowych

Projekt nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa został przesłany do uzgodnienia międzyresortowych, podało Rządowe Centrum Legislacji (RCL). Projekt zobowiązuje firmy do przesyłania do Krajowej Administracji Skarbowej dobowe wyciągi z rachunków bankowych.

konto, finanse, biznes

żródło: ShutterStock

Według resortu, przekazywanie dziennych wyciągów z rachunków bankowych umożliwiłoby szybką reakcję organów podatkowych na niekorzystne zachowania podatników, co uchroniłoby uczciwych podatników od nieuczciwych działań ich kontrahentów

statystyki

Komentarze (6)

 • W23(2017-05-23 15:28) Zgłoś naruszenie 431

  To już nie jest przedsmak państwa policyjnego ale państwo policyjne.

  Odpowiedz
 • Eliteo.com.pl(2017-05-23 15:45) Zgłoś naruszenie 202

  Jeśli problemem jest ściągalność i przekręty na VAT - to podatek nadaje się do zlikwidowania lub ujednolicenia do jednej niskiej stawki. Dlaczego by nie tak?

  Odpowiedz
 • wjw(2017-05-23 18:37) Zgłoś naruszenie 142

  A od kiedy użyty papier toaletowy ? Żeby się tylko KAS nie usr,.a od ilości tych informacji... "Tęga" głowa to wymyśliła... Wraca gotówka ?

  Odpowiedz
 • Kir(2017-05-25 09:49) Zgłoś naruszenie 51

  Sprytny sposób na obejście tajemnicy bankowej. Skoro obowiązek nałoży się na przedsiębiorcę uprawnienia banku nie zostaną pomniejszone. A od strony technicznej to i tak bank będzie musiał wszystko obsłużyć.

  Odpowiedz
 • przedsiębiorca(2017-05-28 22:39) Zgłoś naruszenie 21

  A podobno miało być łatwiej dla przedsiębiorców. Z tego co widzę, to jest dokładnie odwrotnie. Obecnie nie wyobrażam sobie sytuacji, że sprawy kadrowe, podatkowe i księgowe miałbym ogarniać sam. To co widzę w przepisach to jest totalny koszmar. Uproszczenie? Raczej wielkie utrudnienie. Ciężko być teraz przedsiębiorcom, pracodawcom. Bez pomocy dobrej, zewnętrznej księgowości (Stefan Kasprzyk i Marta Niziołek) nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy. Przykro, że tak ciągle mamy pod górkę. A przecież stanowimy pokaźny % PKB.

  Odpowiedz
 • PODATEK(2017-08-29 17:42) Zgłoś naruszenie 01

  W CZYM MACIE PROBLEM JEŚLI JESTEŚCIE UCZCIWYMI PRZEDSIĘBIORCAMI TO NIE MACIE NIC DO UKRYCIA .PRAWDA?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!