« Powrót do artykułu

Ulga dla najbiedniejszych z podatkowym drugim dnem

Rządzący chcą zachęcić drobnych przedsiębiorców do wyjścia z szarej strefy. Mają być zwolnieni ze składek ZUS. Eksperci ostrzegają jednak przed fiskalną pułapką.

podatki, kalkulator

żródło: ShutterStock

Niezależnie od opublikowanego projektu trwają prace nad kolejnym ułatwieniem dla przedsiębiorców o niewielkich przychodach

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • trele(2017-03-02 14:14) Zgłoś naruszenie 71

  Największym błędem jest wprowadzenie pojęcia "działalności nierejestrowanej". Albo jest albo nie jest się przedsiębiorcą. Natomiast składki ZUS powinny być proporcjonalne do przychodu i stanowić koszt jego uzyskania (bez sumy minimalnej).

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • predsiębiroca(2017-03-03 07:02) Zgłoś naruszenie 30

  ZUS w każdej postaci jest HARACZEM. nic z tego przedsiębiorca nie ma. Jesli ZUS byłby liczony proporcjonalnie do przychodu, to przedsiębiorca - nawet ten dobrze radzący sobie - ucieknie do szarej strefy, bo wówczas JAWNIE będzie obciążony podwójnym podatkiem. Zabezpieczenie emerytalne w formie IKE powinno być regułą. Dzisiejszy ZUS, to najzwyklejsza piramida finansowa, która trwoni ciężko zarobione pieniądze przedsiębiorców.

  Odpowiedz
 • Zmiana(2017-03-03 07:46) Zgłoś naruszenie 21

  Fikcja i kamieni kupa ! Miałem wznowić działalność , chociaż jestem emerytem i płacę haracz w postaci składki zdrowotnej . Jednoosobowa działalność , to nie czas na chorowanie , tym bardziej że emerytura mnie chroni w razie choroby . Po z tym jak zobaczyłem co szykuje Morawiecki , uzbrojoną po zęby policję skarbową to dałem ciała ! To nie jest " Dobra Zmiana" ? To czas brać nogi za pas i w las . PO- PiS i PSL wykończy do końca drobny biznes i drobne rolnictwo ! Brać przykład z DONALDA TRAMPA , a nie latać po wskazówki do Izraela . Szalom , Szalom i teraz cienko srom !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!