« Powrót do artykułu

Banaś: Prace nad utworzeniem KAS przebiegają zgodnie z planem

Prace nad utworzeniem KAS przebiegają zgodnie z planem, projekty wszystkich potrzebnych rozporządzeń zostały przesłane do uzgodnień międzyresortowych - zapewnił w czwartek dziennikarzy wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś.

urzędnik

żródło: ShutterStock

Banaś: Prace nad utworzeniem KAS przebiegają zgodnie z planem

statystyki

Komentarze (8)

 • Jogibabu, brawo Jasiu(2017-01-12 23:56) Zgłoś naruszenie 500

  Panu ministrowi umknął jeden zasadniczy szczegół. Wprowadzenie reformy nie kończy się na opracowaniu projektów rozporządzeń na dzień poprzedzający wejście KAS w życie. Zostaje jeszcze do wykonania ogrom pracy w izbach administracji skarbowej, celnych i urzędach kontroli skarbowej zanim połączą się w jedno ciało. A i po tym pozostanie masa dokumentów i procedur do opracowania/wdrożenia. No ale w przyszłym tygodniu minister wyruszy z gospodarską wizytą po kraju i tego poklepie po ramieniu, tamtego pogłaszcze po główce, a i pewnie kogoś za uszy wytarga bo reforma się nie wdraża z odpowiednim entuzjazmem. Pogratulować dobrego samopoczucia!

  Odpowiedz
 • Jeden z komentarzy pod przedrukiem tego artykułu(2017-01-12 20:34) Zgłoś naruszenie 370

  Zgodnie z planem? To znaczy, że 1,5 miesiąca przed wejściem w życie reformy pracownicy mieli nie wiedzieć, gdzie będą siedzieć, w jakiej komórce pracować i za jakie pieniądze? Gratuluję. Niektórzy jeszcze nie wiedzą gdzie będzie siedziba ucs, ale jak widać to zgodnie z planem. Dobra zmiana, tylko pozazdrościć jej twórcom polotu!

  Odpowiedz
 • Banasiu, na 1 marca to za późno!(2017-01-12 17:37) Zgłoś naruszenie 351

  Ręce opadają. 1 marca 2017 r. w środę ludzie przyjdą do pracy i sobie na podstawie nowych rozporządzeń ustalą np. jakie tabliczki zakupić do urzędu, jakie pieczątki zamówić a informatycy zrobią ładne struktury w systemie kancelaryjnym. Tego dnia Banaś zapewne "ruszy KAS a wstrzyma Ziemię", bo jak inaczej sprawić, aby żaden podatnik nie przeszkadzał od 1 marca, kiedy to mają być gotowe rozporządzenia do czasu aż izby i urzędy się na ich podstawie przygotują do pracy.

  Odpowiedz
 • rewolucja albo śmierć - jak mawiał Fidel(2017-01-12 23:39) Zgłoś naruszenie 331

  Wypowiedzi ministra Banasia noszą w sobie pewien zauważalny ładunek tupolewizmu. Wprawdzie orkiestra gra, ale ten Titanic już uderzył w górę lodową (2 grudnia - dokładniej). Widzę to na co dzień w swojej izbie. Czas płynie, a nikt nic nie wie. Z MF przysłano materiały do wykorzystania, ale one mogą być jedynie przyczynkiem do dyskusji nad szczegółowymi rozwiązaniami wewnętrznymi, a nie gotowymi rozwiązaniami. Poraża ten brak konkretów, wzajemne podszczypywanie na górze pośród chętnych do objęcia tronu i hurraoptymizm prezentowany w mass mediach. Tajemnicą owiane są natomiast szczegóły dotyczące choćby liczebności poszczególnych komórek, czy też ich umiejscowienia w danej przestrzeni. Jest to kolejna z rzędu reforma skarbowości - w tym zakresie zmiany dzieją się od co najmniej od 2004 r. z różną intensywnością. Jednak teraz charakter zmian, zasięg ich oddziaływania i tempo wprowadzania budzą zwyczajnie przerażenie. Istnieje realna obawa, że coś pójdzie nie tak i dojdzie do tąpnięcia. Przypomnę, że chodzi o finanse państwa - skutki mogą być więc opłakane. Znając jednak możliwości propagandowe rządu - winą obarczy się wrogów postępu i dobrej zmiany, co uzasadni konieczność wnikliwej selekcji pracowników pod kątem ich właściwego nastawienia i przekonań - patrz Korea Północna. Ani chybi, skierują mnie do obozu reedukacji...

  Odpowiedz
 • Takiego cyrku jeszcze nie było (2017-01-13 07:52) Zgłoś naruszenie 280

  Ambicje Banaś ma na reformę daleko szerszą niż konsolidacja. Wtedy też był b...l ale nie aż taki i teraz Banaś mógł się uczyć na błędach poprzedników...Ale po co ciągłość wiedzy i doswiadczenia, lepiej wszystkich bez względu na kompetencje wy..eliminować :) No niestety nie z taką osobowością i nie z takimi współpracownikami takie reformy się robi... JK nie bał się mediów, miał charakter i wyraźnie mówił w telewizji zarówno pod względem dykcji jak i sensowności przekazu... Od antydatowania dokumentów o zespołach KAS zaczęli i aż do teraz to nieustanny blamaz, łącznie ze znakiem KAS...

  Odpowiedz
 • dziki(2017-01-13 07:40) Zgłoś naruszenie 210

  Ja czytam to to widzę, że TEN PAN nie wie o czym mówi. W terenie nie ma żadnych konkretnych ustaleń. Oczekuje się od pracowników działania nie dając im wytycznych. Każda powstająca Izba próbuje działać na swoją rękę bo brak wskazań odgórnych. Struktury organizacyjne będa u każdgo takie jakie sobie kto wymyśli. całkowity chaos z powodu braku decyzji "na górze". Wymyśla się kilkugodzinne szklenia w ministerstwie które obnażają totalny brak pomysłu i wiedzy co dalej będzie. Bez przemyślenia przekazano pałeczkę tworzenia nowego organu Izbom Skarbowym. Okazuje się, że pracujący tam ludzie nigdy nie mieli do czynienia ze specyfiką np. zatrudnienia pracowników zgodnie z Ustawa o Służbie Celnej (w przeciwieństwie do pracowników Izb celnych, którzy cały czas w sprawach kadrowych działają zarówno na Ustawie o Służbie Celnej, o pracownikach cywilnych i na Kodeksie Pracy). Niewiedza i nieumiejętność zrozumienia tworzących nowe struktury po prostu POWALA!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • badacz DNA(2017-01-14 12:45) Zgłoś naruszenie 70

  boże, co za oszołom ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!