« Powrót do artykułu

Wysyłki towarów nie wykazuje się osobno

Koszty wysyłki ponoszone w związku ze sprzedażą towarów powinny zwiększać kwotę należną od nabywcy i być opodatkowane według stawki VAT właściwej dla sprzedawanych towarów – wyjaśnił dyrektor katowickiej Izby Skarbowej.

złotówki, pieniądze,

żródło: ShutterStock

Jak wykazywać na fakturze koszty transportu, gdy dotyczą one towarów i wyrobów opodatkowanych różnymi stawkami, czyli 8 proc. i 23 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • dziadek(2017-01-03 20:15) Zgłoś naruszenie 120

    "zastosować do nich taką samą stawkę jak dla towarów, z którymi są one związane" =>> czy zajęcia logiczne to taka trudna sztuka?? a mianowicie rozumiem z tego cytatu, że jak sprzedam towar ze stawką VAT=8% to całość ( tzn i transport ) = też 8%, a jeżeli już towar jest ze stawka 23% to i transport 23% ??? czy to ja taki ciemny czy ktoś inny nazbyt błyskotliwy??? a co jak sprzedaję dwa towary 1 z 8% VAT a 2-gi z 23% VAT to jak vatować transport???czy dla uproszczenia robić 2 faktury i 2 paczki??? ja rozumiem że są potrzeby w rozdawaniu ale...... myślenie podobno jest w cenie, a takie kwiatki jw rujnują mój szacunek dla stanowionego prawa

    Odpowiedz
  • vip(2017-01-05 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Według tej interpretacji można doliczyć koszty netto transportu do ceny netto produktu i całość opodatkować 8%, jeżeli towar jest na stawce 8% lub 23 %. Jeżeli są dwa artykułu do kazdej ceny netto doliczamy koszt netto wysyłki i stosujemy stawkę dla danego towaru. Na fakturze będzie wydzielone pozycje dla 23% i 8%, nie trzeba wystawiać dwóch osobnych faktur.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!