PIT, CIT, VAT, akcyza. Najważniejsze zmiany w podatkach w 2017 roku


Duża nowela ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzi szereg rewolucyjnych zmian dla podatników VAT. Podczas rozliczania PIT za 2016 rok skorzystamy z nowych ulg, a część przedsiębiorców zastosuje obniżoną stawkę CIT. Właściciele samochodów będą musieli oswoić się z nowymi stawkami podatku. To tylko część zmian, jakie czekają podatników w 2017 roku.

pieniądze

żródło: ShutterStock

CIT: Kto skorzysta z obniżonej stawki?

Wysokość stawki CIT spadnie z poziomu 19 proc. do 15 proc. Nie każdy przedsiębiorca od 2017 roku będzie mógł skorzystać z niższej stawki podatku. Ustawa przewiduje obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych dla małych podatników. Z opublikowanej przez resort finansów informacji wynika, że z obniżonej stawki podatku będzie mogło skorzystać blisko 400 tys. podatników CIT.

Aby kwalifikować się do tej grupy przedsiębiorców, trzeba spełniać określone warunki. O nich przeczytasz tutaj>> >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • emilka47852(2016-12-21 15:26) Zgłoś naruszenie 44

    Często miałam problem z liczeniem podatku CIT, gdyż nigdy nie wiedziałam czy moje wyliczenia są w 100% poprawne. Jednakże w tym roku znalazłam kalkulator podatku dochodowego na 24iValue, który nie tylko wyliczy CIT ale także sprawdzi moje wyliczenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!