PIT, CIT, VAT, akcyza. Najważniejsze zmiany w podatkach w 2017 roku


Duża nowela ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzi szereg rewolucyjnych zmian dla podatników VAT. Podczas rozliczania PIT za 2016 rok skorzystamy z nowych ulg, a część przedsiębiorców zastosuje obniżoną stawkę CIT. Właściciele samochodów będą musieli oswoić się z nowymi stawkami podatku. To tylko część zmian, jakie czekają podatników w 2017 roku.

VAT

żródło: ShutterStock

Jak prowadzić ewidencję VAT od 2017 roku?

Od 1 stycznia 2017 roku zaczną obowiązywać nowe regulacje w zakresie obowiązku prowadzenia ewidencji VAT. Chodzi o zakres danych, jakie podatnik musi uwzględnić w rejestrze. Nowelizacja rozszerza dotychczasowy zakres informacji ujawnianych w ewidencji VAT o dane służące identyfikacji poszczególnych transakcji, w tym numer, za pomocą którego kontrahent jest zidentyfikowany na potrzeby podatku lub podatku od wartości dodanej .

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>> >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • emilka47852(2016-12-21 15:26) Zgłoś naruszenie 44

    Często miałam problem z liczeniem podatku CIT, gdyż nigdy nie wiedziałam czy moje wyliczenia są w 100% poprawne. Jednakże w tym roku znalazłam kalkulator podatku dochodowego na 24iValue, który nie tylko wyliczy CIT ale także sprawdzi moje wyliczenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!