PIT, CIT, VAT, akcyza. Najważniejsze zmiany w podatkach w 2017 roku


Duża nowela ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzi szereg rewolucyjnych zmian dla podatników VAT. Podczas rozliczania PIT za 2016 rok skorzystamy z nowych ulg, a część przedsiębiorców zastosuje obniżoną stawkę CIT. Właściciele samochodów będą musieli oswoić się z nowymi stawkami podatku. To tylko część zmian, jakie czekają podatników w 2017 roku.

Kalendarz

żródło: ShutterStock

Jednolity Plik Kontrolny. Kogo obejmie w 2017 roku?

Duże przedsiębiorstwa jako pierwsze musiały zastosować JPK w kontaktach z fiskusem. Taki sposób raportowania dotknie także małe i średnie podmioty a także mikro przedsiębiorców. Małe o średnie podmioty od 1 stycznia 2017 będą musiały przekazywać ewidencję VAT w formie JPK. Z kolei 31 stycznia 2017 roku mija termin na złożenie informacji o prowadzonej ewidencji VAT za okres od 1 lipca do 31 grudnia 2016 roku. Mowa tu o dużych podmiotach sektora finansów publicznych tj. jednostki samorządu terytorialnego, samorządowe jednostki budżetowe i samorządowe zakłady budżetowe, podmioty lecznicze, szkoły i placówki niepubliczne.

Dowiedz się więcej na temat jednolitego pliku kontrolnego>>>>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • emilka47852(2016-12-21 15:26) Zgłoś naruszenie 44

    Często miałam problem z liczeniem podatku CIT, gdyż nigdy nie wiedziałam czy moje wyliczenia są w 100% poprawne. Jednakże w tym roku znalazłam kalkulator podatku dochodowego na 24iValue, który nie tylko wyliczy CIT ale także sprawdzi moje wyliczenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!