PIT, CIT, VAT, akcyza. Najważniejsze zmiany w podatkach w 2017 roku


Duża nowela ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzi szereg rewolucyjnych zmian dla podatników VAT. Podczas rozliczania PIT za 2016 rok skorzystamy z nowych ulg, a część przedsiębiorców zastosuje obniżoną stawkę CIT. Właściciele samochodów będą musieli oswoić się z nowymi stawkami podatku. To tylko część zmian, jakie czekają podatników w 2017 roku.

VAT

żródło: ShutterStock

Poprawa ściągalności podatku czyli duża nowela VAT

Efektem „dużej” noweli ustawy o VAT ma być ograniczenie nadużyć i uszczelnienie poboru daniny. Narzędziem ku temu na być m. in przywrócenie tzw. sankcji administracyjnej i ograniczenie rozliczeń kwartalnych. Łatwiej będzie też wykluczyć nieuczciwe podmioty z rejestru podatników VAT.

O tym, kiedy naczelnik urzędu skarbowego będzie mógł wykluczyć przedsiębiorcę z tej listy i o innych zmianach w VAT, które nastąpią już w styczniu 2017 roku przeczytasz tutaj>>>>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • emilka47852(2016-12-21 15:26) Zgłoś naruszenie 44

    Często miałam problem z liczeniem podatku CIT, gdyż nigdy nie wiedziałam czy moje wyliczenia są w 100% poprawne. Jednakże w tym roku znalazłam kalkulator podatku dochodowego na 24iValue, który nie tylko wyliczy CIT ale także sprawdzi moje wyliczenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!