Podatki | Najnowsze wiadomości

9 stycznia 2020 r.

Nadal jest dużo nieporozumienia z rachunkami bankowymi na białej liście, czyli w wykazie podatników VAT prowadzonym przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

W podatkach rządzi wielki chaos. Wszyscy pogubili się w nowych przepisach9 stycznia 2020 r.

Wszystkim wszystko się już miesza: kiedy wystawiać paragon z NIP, kiedy fakturę, kiedy ma zastosowanie limit 15 tys. zł, kiedy płacić na rachunek bankowy z tzw. białej listy? Limit 15 tys. zł nie ma nic wspólnego z białą listą, a rachunki na niej z bankowymi kontami podmiotów zwolnionych z VAT. Ale podatnicy i księgowi to mylą, bo gubią się w nowych przepisach.

7 stycznia 2020 r.

Podatnik ma prawo decydować, dla jakich środków trwałych obniżyć stawkę amortyzacji i o ile. To nie jest sztuczne działanie

W specjalnej strefie można manipulować amortyzacją7 stycznia 2020 r.

Obniżanie i podwyższanie stawek amortyzacyjnych przez spółkę działającą w specjalnej strefie ekonomicznej nie jest unikaniem opodatkowania, nawet jeżeli przedsiębiorca osiągnie w związku z tym korzyść podatkową. Taka korzyść nie jest bowiem sprzeczna z celem ustawy podatkowej – potwierdził szef Krajowej Administracji Skarbowej w opinii zabezpieczającej.

Polecane

Polecane