Podatki | Najnowsze wiadomości

16 listopada 2018 r.

Biała lista jest krokiem w dobrym kierunku, ale nie oznacza to, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie dotychczasowe trudności przy sprawdzaniu partnerów biznesowych.

Biała lista podatników VAT zamiast czarnej. Będzie pomoc, ale też sankcje i problemy16 listopada 2018 r.

Wszystkie informacje o kontrahentach mamy sprawdzać wreszcie w jednym, uporządkowanym miejscu. Ale zapłacimy za to nowymi obowiązkami i utratą niektórych praw. I wcale nie ma pewności, że będzie bezbłędnie.Eksperci doceniają chęć pomocy ze strony Ministerstwa Finansów, ale już alarmują, że jeśli nie popracujemy w projekcie nad szczegółami, to weryfikacja partnerów biznesowych nadal będzie odbiegać od ideału.Do końca września wypadło z rejestru VAT 200 tys. podatników. To prawie 100 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Te liczby to efekt zaniedbań z poprzednich lat – komentują eksperci

14 listopada 2018 r.

Posłanka, która zadała pytanie, opisała historię niewidomej kobiety, która odliczyła w zeznaniu rocznym kwotę 2280 zł wydaną na pomoc przewodnika.

Mąż zapłaci PIT od pomocy niewidomej żonie14 listopada 2018 r.

 Przewodnik osoby niewidomej musi zapłacić podatek dochodowy od kwoty, którą osoba ta odliczy w zeznaniu rocznym w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Dotyczy to również małżonków osób niewidomych, będących ich przewodnikami – wyjaśnił Paweł Cybulski, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na zapytanie poselskie.

14 listopada 2018 r.

Pytanie zadała kobieta, która przez 18 lat była właścicielką gruntu.

Sprzedaż działki zamiennej także z podatkiem14 listopada 2018 r.

 Kto został wywłaszczony z nieruchomości w zamian za inne grunty, musi odczekać pięć lat z ich sprzedażą, chyba że pieniądze ze zbycia przeznaczy na własny cel mieszkaniowy. W przeciwnym razie trzeba zapłacić 19-proc. PIT – wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Polecane

Polecane