Podatki | Najnowsze wiadomości

31 marca 2020 r.

Spytała o to spółka prowadząca handel w sklepach detalicznych. Klient po otrzymaniu paragonu i odejściu od kasy może zgłosić się do punktu obsługi klienta i poprosić o wystawienie faktury.

Nie wystawia się dwóch faktur: Uproszczonej i zwykłej31 marca 2020 r.

Sprzedawca może odmówić klientowi wystawienia faktury, jeżeli wcześniej wydał mu paragon zawierający NIP nabywcy, a należność na paragonie nie przekracza 450 zł (100 euro). Taki paragon jest sam w sobie fakturą uproszczoną i sprzedający nie powinien wystawiać odrębnej standardowej faktury − potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

30 marca 2020 r.

Agnieszka Pokojska, fot. Ewa Liszcz

Terminy składania CIT-8 i sporządzania sprawozdań będą przesunięte [PODCAST]30 marca 2020 r.

Mam dla księgowych kilka ważnych informacji. Wprawdzie decyzje rządzących zmieniają się bardzo dynamicznie, ale już wiemy, bo potwierdziło to Ministerstwo Finansów, że przesunięty zostanie termin na sporządzenie, zatwierdzenie i publikację sprawozdań przez przedsiębiorców. To rozwiązanie pojawi się w rozporządzeniu wydanym na podstawie specustawy. Nie trzeba więc ich będzie przygotowywać do 31 marca.

30 marca 2020 r.

koronawirus

Sprawozdawczość finansowa: Podmioty stosujące MSSF już muszą informować o skutkach koronawirusa30 marca 2020 r.

Kiedy na początku bieżącego roku świat zastanawiał się nad najważniejszymi wyzwaniami w gospodarce na rok 2020, nie spodziewano się, że to walka z SARS-CoV-2 stanie się głównym zadaniem. Oddziaływanie pandemii na gospodarkę światową jest widoczne już teraz, a sytuacja na rynkach zmienia się dynamicznie. Wydarzenia te mają wpływ również na sprawozdawczość finansową

Polecane

Polecane