Podatki | Najnowsze wiadomości

21 stycznia 2020 r.

Chodziło o wyjazd za granicę grupy pracowników. Pracodawca zawarł z nimi umowy w zakresie oddelegowania, w związku z czym wyjazdy nie były traktowane i rozliczane w ramach podróży służbowych.

NSA: Oddelegowany ma przychód21 stycznia 2020 r.

Jeżeli podwładny godzi się na pracę w innym miejscu, a szef pokrywa mu koszty podróży do miejsca oddelegowania, to powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń związanych ze stosunkiem pracy – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

20 stycznia 2020 r.

"Proponowane przez resort zdrowia rozwiązania prawne uderzają w polską gospodarkę, w szczególności szkodzą producentom napojów oraz nektarów owocowych i warzywnych, sadownikom, a także konsumentom" - twierdzą autorzy listu

Podatek cukrowy. Dziewięć organizacji rolniczych napisało sprzeciw20 stycznia 2020 r.

Dziewięć organizacji rolniczych skierowało do resortów zdrowia i rolnictwa pismo, w którym sprzeciwiają się wprowadzeniu nowej opłaty - podatku cukrowego od napojów. Zdaniem branży, "nowa danina jest szkodliwa dla sadowników, producentów oraz samych konsumentów". Branża obawia się spadku zapotrzebowania na polskie owoce i warzywa o ok. 95 tys. ton rocznie.

20 stycznia 2020 r.

Przegląd zmian w CIT w 2020 roku

CIT w 2020r.: Przegląd zmian. Sprawdź, co się zmieni20 stycznia 2020 r.

Przełom nowego roku oznacza już tradycyjnie zmiany w systemie podatkowym i wymaga od podatników wytężonej pracy w przygotowaniu się do nowych regulacji i wymogów oraz, co najważniejsze, nauczenia się stosowania nowych przepisów w praktyce. Liczba zmian dokonanych z 1 stycznia 2020 r. w ustawie z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 865; ost.zm. Dz.U. z 2019 r. poz. 2473; dalej: ustawa o CIT) w porównaniu do 2019 r. jest znacznie mniejsza. Nie są to też na pewno zmiany równie rewolucyjne, jednak niektóre z nich są w praktyce bardzo istotne jako element szerszych zmian systemowych.

20 stycznia 2020 r.

Agnieszka Pokojska, fot. Ewa Liszcz

Jak współpracować z biegłym rewidentem [PODCAST]20 stycznia 2020 r.

- Zdarza się, że spółka, która ma obowiązek poddania swojego sprawozdania finansowego badaniu przez biegłego rewidenta traktuje to jako zło konieczne - mówi Krzysztof Burnos, prezes Kancelarii Biegłych Rewidentów Burnos Audit i były prezes Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w rozmowie z Agnieszką Pokojską z Dziennika Gazety Prawnej.

Polecane

Polecane