Podatki | Najnowsze wiadomości

22 lipca 2019 r.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kasach fiskalnych online

Wszystko, co musisz wiedzieć o kasach fiskalnych online [KOMENTARZ cz. 2]22 lipca 2019 r.

Niniejsza publikacja stanowi drugą i ostatnią część komentarza do przepisów rozporządzenia ministra finansów z 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. poz. 816) i obejmuje ona par. 26–65 tego aktu prawnego. Rozporządzenie to zostało wydane w związku z wejściem w życie przepisów znowelizowanej ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2174 ze zm.; dalej: ustawa o VAT) dotyczących kas on-line, czyli kas rejestrujących posiadających wbudowaną funkcjonalność, która umożliwia połączenie i przesyłanie informacji między kasą rejestrującą a tzw. Centralnym Repozytorium Kas.

21 lipca 2019 r.

Świetnie, że liberalne centrum przestało powtarzać jedynie zaklęcia dogmatyków o uwalnianiu przedsiębiorczości i znoszeniu obciążeń, a sięgnęło do argumentów Edmunda Phelpsa, ekonomisty o dosyć otwartym umyśle. Szkoda tylko, że chodzi o pomysły głęboko osadzone w latach 90., które wyrażają klimat intelektualny tamtej epoki

Dopłaty do pensji, czyli wszystko, byle nie podwyżki podatków dla najbogatszych21 lipca 2019 r.

Gdy wolnorynkowy profesor ogłasza program redystrybucyjny wart 30 mld zł, wiesz, że coś się dzieje. Polscy liberałowie skręcili ostatnio w kierunku socjalnym, czego symbolem jest to, że program gospodarczy PO „Niższe podatki, wyższe płace” zaprezentował na konwencji prof. SGH Andrzej Rzońca z Forum Obywatelskiego Rozwoju (jest też głównym ekonomistą PO).

21 lipca 2019 r.

Jaki VAT i CIT przy wymianie drzwi rozwieranych na obrotowe

Jaki VAT i CIT przy wymianie drzwi rozwieranych na obrotowe21 lipca 2019 r.

X spółka z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się wyłącznie sprzedażą opodatkowaną VAT. Podmiot ten jest właścicielem budynku biurowego zaliczonego do jej środków trwałych, w którym mieści się jego siedziba. Budynek nie jest wynajmowany. Amortyzuje się go od 1 marca 2009 r. według metody liniowej i ustawowej – 2,5 rocznej stawki amortyzacyjnej. Jest w nim przedsionek (wiatrołap) z zespołem sześciu drzwi rozwieranych.

Polecane

Polecane