VAT

20 lutego 2019 r.

Etap legislacyjny. Projekt nowelizacji ustawy o VAT oraz ordynacji podatkowej – po zakończonych konsultacjach publicznych

Kompromis fiskusa w sprawie stawek VAT nie zadowala rolników20 lutego 2019 r.

Zmiany w stawkach VAT na soki i napoje oraz obniżenie daniny na cytrusy nie podobają się izbom rolniczym. Wczoraj podczas obrad sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi odbyła się burzliwa dyskusja na ten temat. Sam projekt nowelizacji ustawy o VAT nie został jeszcze przyjęty przez rząd i jest na etapie konsultacji. Ministerstwo Finansów nadal go więc modyfikuje.

18 lutego 2019 r.

Podatek naliczony odliczany według proporcji (struktury sprzedaży) nie jest ostateczny. Podlega on późniejszej korekcie.

Jak rozliczyć korektę roczną w VAT i CIT18 lutego 2019 r.

Y sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) powstała w listopadzie 2016 r. Od samego początku swego istnienia zajmuje się zarówno sprzedażą opodatkowaną VAT, jak i sprzedażą zwolnioną z VAT. W związku z tym znaczną część zakupów zobowiązana jest rozliczać według tzw. struktury zakupów.

15 lutego 2019 r.

Sprawa dotyczy osoby prawnej będącej jednostką organizacyjną Kościoła, która jednocześnie nie jest podatnikiem VAT

„Cegiełki” w kawiarence parafialnej bez podatku i bez kasy 15 lutego 2019 r.

Wydawanie bezpłatnych posiłków w ramach kawiarenki parafialnej nie będzie stanowić działalności gospodarczej i w rezultacie nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT. Tym samym, czynność ta nie będzie mieścić się w pojęciu „sprzedaży”, a podatnik nie musi posiadać kasy fiskalnej – wynika ze stanowiska dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Polecane

Serwisy Tematyczne

Polecane