Ulgi podatkowe

15 października 2018 r.

PwC wskazuje, że pomimo dużego rozdrobnienia, polski sektor gier wideo można uznać za stosunkowo dobrze rozwinięty

PwC: Ulga podatkowa dla gier kulturowych to część budowy przyjaznego ekosystemu15 października 2018 r.

Wprowadzenie ulgi na gry kulturowe w Polsce umiejscowi nasze państwo w lidze krajów wspierających gry wideo i budujących dla nich przyjazny ekosystem, wskazali eksperci PwC, komentując projekt ustawy o finansowym wspieraniu produkcji kulturowych gier wideo opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Projekt, który obecnie jest w trakcie konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych, zakłada przyznanie ulgi podatkowej w podatku dochodowym na produkcję kulturowych gier wideo.

27 sierpnia 2018 r.

Celem projektowanego rozwiązania jest głębsza weryfikacja zasadności preferencji - beneficial owner, substancji biznesowej, korzystanie z instrumentów wymiany informacji - która przyczyni się do zwiększenia skuteczności ściągalności podatku u źródła.

MF skierowało do konsultacji nowelizacje podatku CIT w wysokości 9 proc.27 sierpnia 2018 r.

Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw dotyczący m.in. wprowadzenia obniżonej stawki podatku CIT w wysokości 9%, preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (Intellectual Property Box - IP BOX, Innovation Box) czy uregulowania w podatku dochodowym skutków obrotu walutami wirtualnymi.

Polecane

Polecane