CIT

28 września 2020 r.

Rząd zapowiada podwyższenie limitu przychodów, kwalifikujące do objęcia 9-procentowym CIT-em do 2 mln euro z 1,2 mln rocznie, podwyższenie limitu dla rozliczających się ryczałtem do 2 mln euro z 250 tys. oraz wprowadzenie estońskiego CIT

Więcej firm skorzysta z 9-procentowej stawki CIT oraz ryczałtu28 września 2020 r.

Wprowadzenie nowych ulg dla przedsiębiorców: podwyższenie limitu przychodów, kwalifikujące do objęcia 9-procentowym CIT-em do 2 mln euro z 1,2 mln rocznie, podwyższenie limitu dla rozliczających się ryczałtem do 2 mln euro z 250 tys. oraz wprowadzenie estońskiego CIT to koszt od 3 do 6 mld zł rocznie, "bliżej 6 mld zł", poinformował premier Mateusz Morawiecki.

28 września 2020 r.

Liczymy, że te właśnie rozliczenia przyczynią się do dziesiątek tysięcy nowych miejsc pracy zaawansowanych technicznie i technologicznie sektorach, branżach - dodał premier

Estoński CIT dla większej liczby firm. Rząd podniesie limit obrotów do 100 mln zł28 września 2020 r.

Rząd planuje podniesienie rocznego limitu przychodów dla przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z tzw. estońskiego CIT-u do 100 mln zł, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Dzisiaj rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zakładający takie rozwiązanie. Dotychczas planowano, że będzie to 50 mln zł.

23 września 2020 r.

Odpowiednie zmiany mają zostać wprowadzone w obu ustawach: o PIT (dodany pkt 2 do art. 52pa) i o CIT (art. 38ha).

Epidemia wymusza dalsze zwolnienie od podatku minimalnego23 września 2020 r.

W 2021 r. podatnicy nie zapłacą daniny od przychodów z budynków tak długo, aż nie zostanie odwołany stan epidemii związany z koronawirusem. Wynika to z projektu dużej nowelizacji ustawy o PIT, CIT, zryczałtowanym podatku od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne i innych ustaw. Pisaliśmy o nim w poniedziałkowym wydaniu, m.in. w artykule „Komandytowe, jawne i likwidowane zapłacą CIT” (DGP nr 184/2020).

Polecane

Polecane