Podatek od garażu: Podwyżka o 1000 proc. była prawidłowa

autor: Łukasz Zalewski13.09.2016, 07:17; Aktualizacja: 13.09.2016, 09:52
Garaż stanowiący przedmiot odrębnej własności, usytuowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, jest opodatkowany według stawki właściwej dla budynków pozostałych.

Garaż stanowiący przedmiot odrębnej własności, usytuowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, jest opodatkowany według stawki właściwej dla budynków pozostałych.źródło: ShutterStock

Wyodrębnione od mieszkania miejsce postojowe w hali garażowej budynku jest opodatkowane stawką właściwą dla budynków pozostałych – orzekł WSA w Kielcach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • alek(2016-09-13 12:53) Zgłoś naruszenie 83

    Czyli jaka jest roznica miedzy garazem w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, a wielorodzinnym? Funkcjonalnie zadna, a wg pr. podatkowego kolosalna - 10 x . Tak wyglada prawo w Poslce - bałagan i chaos.

    Odpowiedz
  • Bandyctwo ...(2016-09-13 10:57) Zgłoś naruszenie 81

    ..... zgodne z prawem !

    Odpowiedz
  • Tak działają polskie sądy?(2016-09-13 15:50) Zgłoś naruszenie 73

    Nic dziwnego ze polskie sądy nie mają zaufania społecznego, bo nie wiadomo w czyim interesie działają i kogo chronią, więc nie dziwię się ze PIS chce rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji?

    Odpowiedz
  • a(2016-09-13 16:39) Zgłoś naruszenie 60

    I co z tego, że wyliczył stawkę prawidłowo, skoro sama ustawa jest chora. To jakaś kara za to, że ktoś nabył kawałek betonu pod dachem? Ustawodawca potraktował to jak nadzwyczajny luksus. Absurd i złodziejstwo.

    Odpowiedz
  • sa(2016-09-13 16:53) Zgłoś naruszenie 60

    To miało być uporządkowane ,bo interpretacjach była wersja nie co jest zapisane a co stanowi całość funkcjonalnie.Raz ze względów finansowych kupiono 2-3 działki obok siebie lub były dzielone tereny też przed zakupem , aby kupić ratami w różnych latach - nie brać kredytu na całość w banku z dużym oprocentowaniem. Kompleks funkcjonalnie związany postawiony na trzech działkach jeden blok z garażami ma się różnić podatkowo od tego, kto kupił jedną działkę i postawił taki sam budynek funkcjonalnie z garażami od tego pierwszego. Paranoja całkowita , wypaczenie ,kto ten bałagan Nowa Władzo po POpartychPSL pozamiata , co oni robili 8 lat ????!!!. O kogo oni dbali ??? teraz tak chcą nas ratować uszczęśliwiać,aby na nich zagłosować?. Widać tu pazerność fiskusa,UG/M bo mało im na pensyjki etaciki,premie i dalej dusić lud.

    Odpowiedz
  • Garażowicz No1(2016-09-14 14:17) Zgłoś naruszenie 32

    Sąd powiedział, to apraszamy do kasy. Jest zgodne z LITERĄ prawa a Sąd to Wymiar Sprawiedliwości a nie Sprawiedliwość. Zakładam ruch Garażowicze (jak Frankowicze). Kto ze mną?

    Odpowiedz
  • as(2016-09-14 13:01) Zgłoś naruszenie 21

    chory kraj a lekarstwa dla takiej chorby nie znaleziono absurd goni absurd ja tez tak place w tarnowie

    Odpowiedz
  • agata(2016-09-14 20:02) Zgłoś naruszenie 22

    Bardzo mądry wyrok ! Gdyby garaż był pomieszczeniem przynależnym czyli tak jak piwnica stanowił część mieszkania i był pod jedną księgą wieczystą to by podatek był naliczany jak od mieszkania. A tak - mimo, że jest w tym samym budynku - stanowi odrębną nieruchomość.

    Odpowiedz