Nie wszyscy skorzystają od razu ze zmian w uldze na dzieci

autor: Magdalena Majkowska14.11.2008, 03:00; Aktualizacja: 26.11.2008, 13:28

Tylko niektóre korzystne zmiany w uldze prorodzinnej będą stosowane w rozliczeniu za 2008 r. Rodziny zastępcze i opiekunowie skorzystają z prawa do odliczenia dopiero od 2009 r. Przepisy przejściowe regulujące wejście w życie zmian powodują wątpliwości interpretacyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • babcia zastępcza(2009-01-05 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dziadkowie zastępczy- co tam dzieci,ważne,że rządzący dostali odpowiednie apanaże.Im to dopiero ciężko żyć!

    Odpowiedz
  • ajrys(2009-01-03 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    a mnie sie nie należy bo jestem ryczałtowcem i zostałem zwolniony z bycia ojcem gratuluje złodziejom z sejmu

    Odpowiedz
  • Tata Zastępczy(2008-12-31 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież tak naprawdę Życie jest piękne a podatki w tym nie maja prawa przeszkadzać.

    Odpowiedz
  • ML(2008-11-18 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    do HL bo ulga prorodzinna jest o zeszłego roku tylko ktoś zapomniał o rodzinach zastępczych więc wypadało by dać ją od razu a nie za rok

    Odpowiedz
  • HL(2008-11-17 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    o co wam chodzi? Do tej pory rodziny zastępcze nie miały w ogóle ulgi na dzieci - teraz będą miały - od 1 stycznia. A wy narzekacie, że... no własnie nie wiem na co narzekacie... że nie dostali ulgi wstecznie? A niby dlaczego mieliby?

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-11-16 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Miało byc dobrze a Wyszło jak Zwykle czyli DNO

    Odpowiedz
  • matka(2008-11-15 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    co z dziecini które zakończyły w czerwcu szkołę wykorzystały wakacie i we wrześniu podjeły prace czy rodzicom przysługuje ulga

    Odpowiedz
  • ciocia jako rodzina zastępcza(2008-11-15 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Rodzina zastępcza spokrewniona dostaje tkz ochłapy, z którymi nie wiadomo, co zrobić, ale wymagania ze strony MOPS w stosunku do takich rodzin są.

    Lepiej utrzymywać domy dziecka za ciężkie pieniądze niż dać parę złotych dać więcej dla rodzin zastępczych.

    Rodzinami zastępczymi zostają często babcie z niskimi emeryturami, które nie mają sumienia oddać dziecko do domu dziecka.

    Gdyby były trochę większe środki pieniężne znalazłaby się i dalsza rodzina, a tak idą miliony na domy dziecka.

    Odpowiedz
  • tik(2008-11-15 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle tylko utrudnienie życia dla prostego człowieka. Przecież wiadomo, że najwięcej problemów jest jak się rodzi dziecko, czyli pieniądze są potrzebne, a także gdy kończy studia, czyli w wieku około 25 lat. Bez mózgu Tusku PO.
    Z tego wynika, że będzie trzeba zagłosować tylko na lewicę.

    Odpowiedz
  • Marek(2008-11-14 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle rodziny zastępcze zostały oszukane. Głośno tylko ogłoszono rok 2009 rokiem rodzicielstwa zastępczego. Od wielu lat kwota bazowa od której nalicza się pomoc finansowa na CZĘŚCIOWE UTRZYMANIE dla rodzin nie jest waloryzowana gdzie wszystkie inne świadczenia są co roku podwyższane. Co roku również ekipa rządząca pracuje nad nową ustawą z której pozostaje tylko parę nieistotnych zmian. PIS obiecywał to rok temu Teraz PO w 2009 miała już wejść nowa ustawa ale jak zwykle sejm nie ma czasu. Do 2010 mają zniknąć domy dziecka ale przy takiej polityce nic się nie zmieni. Coraz mniej osób zdecyduje się zostać rodziną zastępczą przy takim podejściu państwa.

    Odpowiedz
  • Klemens(2008-11-14 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciętniacy z PO,którzy "dorwali się" do władzy, także nie pojmują,iz jej sprawowanie ma być służbą dla społeczeństwa.A także ułatwianiem zycia obywateli.Jakie oszczędności przyniesie dla budżetu miesięczne obliczanie zasiłku na dzieci? Niechby ktoś się puknął w czoło.Albo mocno walnął w rycerski łeb,czyli zakuty.

    Odpowiedz