Niższe zarobki dla osób bezdzietnych. Wraca bykowe, czyli większe obciążenie fiskalne singli

autor: Grzegorz Osiecki, Marek Chądzyńki23.09.2015, 07:40; Aktualizacja: 25.09.2015, 11:15
Podatki według PO

Podatki według POźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nowy, jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską realizuje w praktyce ideę bykowego. Czyli większego obciążenia fiskalnego osób samotnych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (165)

  • Anna76(2015-09-23 16:59) Zgłoś naruszenie 687

    Mam 35 lat, nie mam i nie chce mieć dzieci.Szczęście że mieszkam w cywilizowanym kraju.Nie dam ani pół swojego grosza na cudze rozmnażanie w pl.Chcesz mieć dzieciaka? Ok ,ale za własne pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2015-09-28 12:13) Zgłoś naruszenie 523

    Podwójne ukaranie tych co są samotni, albo nie mogą mieć dzieci nie z własnego wyboru

    Odpowiedz
  • PRECZ Z KRÓLICAMI(2015-09-23 16:52) Zgłoś naruszenie 479

    daej będziemy zapier... na rozmnażającą się patologię, wuj mnie to obchodzi kto ile ma dzieic, doprowadzicie do tego, że będę nienawidziła kobiety mające dzieci, będę ich traktowała jak kobiety których celem jest się pieprzenie i rodzenie dzieCI, także pPRECZ Z BABAMI MAJĄCE DZIECI, PRECZ Z BABAMI MAJĄCE DZIECI

    Odpowiedz
  • ja(2015-09-26 20:24) Zgłoś naruszenie 395

    Pomysł beznadziejny. W ciągu ostatnich 3 lat wydaliśmy z mężem więcej na to, żeby mieć dziecko niż kosztowałoby jego utrzymanie. I co? Teraz za to kara, że się nie udało?

    Odpowiedz
  • Marek(2015-09-23 17:23) Zgłoś naruszenie 340

    Jeśli ktoś zarabia pensję minimalną, to jak będzie miał zapłacić 35% podatku od tego, to przejdzie do szarej strefy! Tyle, to niech płacą najbogatsi! Swoją drogą to niech ktoś pomyśli jak singiel z płacą minimalną ma w ogóle myśleć o zakładaniu rodziny? przecież to czysta utopia

    Odpowiedz
  • jfk(2015-09-24 20:35) Zgłoś naruszenie 290

    Jeszcze uchodzcy nie przyjechali a juz prawo pod nich zmieniaja.

    Odpowiedz
  • jb(2015-09-23 17:13) Zgłoś naruszenie 262

    a jak ktoś pracuje na śmieciówce i zarabia 5 zł/h brutto czyli 1000 zł po przepracowaniu 200 godzin w miesiącu?
    gdzie są ci którzy obiecywali prace i mieszkania dla młodych. a z czego my mamy zakładać te rodziny niby?
    A poco mi ta rodzina jeśli potem mi powiecie, że pańska rodzina nie spełnia odpowiednich warunków dla dzieci i przyślecie mi najpierw opiekę społeczną, a potem zabierzecie dzieci bo nie mają państwo warunków?
    jak wy chcecie kazać zakładać rodziny jeśli mnie nie stać iść na własne, a co dopiero zakładać rodzinę?
    jak mam wyjść z domu jeśli rzuca mi się kolejne belki pod nogi
    jak wy chcecie mówić jak mam żyć jeśli dla mnie jedyna przyszłość to praca za granicą lub na czarno???

    Odpowiedz
  • Fred(2015-09-23 15:21) Zgłoś naruszenie 241

    Każdy jest równy wobec prawa. Trybunał a później Strasburg.

    Odpowiedz
  • korina(2015-09-27 19:03) Zgłoś naruszenie 213

    P.s. To jest dyskryminacja osób samotnych. Wątpię, czy takie coś przejdzie w UE. Kolejny debilny pomysł POpaprańców.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • singiel(2015-09-23 11:32) Zgłoś naruszenie 190

    Jesli nie moge miec dzieci, to co? Mam byc karany za brak mozliwosci?:)

    Odpowiedz
  • xyz(2015-09-23 16:55) Zgłoś naruszenie 195

    „ Single mogą się czuć poszkodowani, ale jako demograf mogę powiedzieć, że dojrzewamy do wsparcia wychowujących dzieci. Mamy tak niski poziom dzietności, że nawet najzagorzalsi liberałowie rozumieją, iż bez wspierania rodziny nie da się na dłuższą metę zapewnić efektywności ekonomicznej – podkreśla prof. Szukalsk” - nie, nie rozumieją. Tylko demografowie rozumieją, co się dzieje w ich ********** łbach, w których roją się apokaliptyczne wizje rodem z „Jestem legendą”. Najzagorzalszy liberał jednak widzi kolejki po mieszkania socjalne, rosnące ceny mieszkań na wolnym rynku oraz wzrost automatyzacji pracy. Wspieranie dzietności może doprowadzić do katastrofy ekonomicznej i w związku z tym zamieszek.
    Poza tym państwo nie powinno wnikać w czyjeś osobiste wybory. Niech państwo zajmie się rozwiązaniem problemu piramidy finansowej, którą jest ZUS. Podatkować należałoby albo TYLKO obroty (czyli pozostawić jedynie VAT, a podatek dochodowy czy też od spadków, darowizny, nagród, etc. wyrzucić), albo ustawić małe, ale sztywne kwoty od głowy obywatela - również dziecka.

    Odpowiedz
  • Klement(2015-09-23 10:00) Zgłoś naruszenie 170

    Czy ja osoba samotna 55 jestem autorem ich dzieci? Kto ma dzieci, niech zarobi na dzieci. Dzieci to nie króliki, które po dostaniu futra wygania się na pole.
    Niech ściągną alimenty od tych, za których płaci państwo czyli my wszyscy. Dlaczego mam być karany? Moje dzieci są już dorosłe i pracują za granicą.

    Odpowiedz
  • precz z królicami(2015-09-23 16:57) Zgłoś naruszenie 161

    precz z królicami, precz z królicami, precz z królicami,

    Odpowiedz
  • kak(2015-09-23 15:08) Zgłoś naruszenie 141

    A co z tymi których dzieci się już usamodzielniły ? a rodzice dalej pracują czy mają być karani mniejszą pensją.

    Odpowiedz
  • ciekawy(2015-09-29 10:40) Zgłoś naruszenie 120

    Co ze związkami partnerskimi ? Co z wdowami i wdowcami ? Co z rozwodnikami mającymi na utrzymaniu dzieci ?

    Odpowiedz
  • mala gosia(2015-09-23 16:29) Zgłoś naruszenie 121

    Przeciez nie kazdy nie ma dziecka bo jest singlem. Czasem wunika to ze wzgledow zdrowotnych. Dla takich osob taki podatek bylby kara. Nie dosc ze brak dziecka jest wtedy powodem ogromnego smutku to panstwo podatek dorzuci. A co z rodzicami ktorzy maja dzieci a zle sie nimi zajmuja, dzieci sa im odbierane, albo dzieckiem sie nie zajmuja?

    Odpowiedz
  • nbhbk(2015-12-21 22:15) Zgłoś naruszenie 120

    nie moge z typów a co jesli ktos ma tak jak w moim przypadku ze mieszkam z matka która nie ma pracy i utrzymujemy sie z mojej skromnej pensji ??? dlaczego nikt nie potrafi uwzglednic tak prostych rzeczy ???

    Odpowiedz
  • slimak(2015-09-23 18:12) Zgłoś naruszenie 111

    Tylko idioci i kretyni mogli to wymyślić. Polsko i nasze wspaniałe pOsły nic nie oferujecie dla młodego człowieka. Dlaczego więc mam na was płacić?

    Odpowiedz
  • paranoja(2015-09-23 11:38) Zgłoś naruszenie 100

    A ja myślałem, że pracodawca kieruje się kompetencja przy zatrudnianiu pracownika, a nie ilością dzieci...

    Odpowiedz
  • jb(2015-09-23 17:22) Zgłoś naruszenie 60

    a nie lepiej przyjąć imigrantów? oni przynajmniej nie będą musieli pracować, będą mieli lepsze warunki niż my i będą mieli czas na rozmnażanie się, i czas na ich wychowanie :)

    Odpowiedz