Rachunki za ciepło będą wyższe. Wszyscy zapłacimy za wady w ustawie o podatku akcyzowym

autor: Łukasz Zalewski02.12.2013, 06:59; Aktualizacja: 02.12.2013, 11:42
Mieszkańcom osiedla, gdzie np. spółdzielnia mieszkaniowa ma własną kotłownię (albo własne piece do ogrzewania poszczególnych budynków), grożą wyższe rachunki niż ich sąsiadom.

Mieszkańcom osiedla, gdzie np. spółdzielnia mieszkaniowa ma własną kotłownię (albo własne piece do ogrzewania poszczególnych budynków), grożą wyższe rachunki niż ich sąsiadom.źródło: ShutterStock

Lokalne ciepłownie i kotłownie zużywające gaz do celów grzewczych nie są zwolnione z akcyzy. W efekcie jej ciężar muszą ponieść odbiorcy

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • zimni(2013-12-04 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    A ja proponuję ukarać wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe i zmusic do ocieplenia budynków,bo to przez niegospodarność my lokatorzy musimy płacic więcej za ogrzewanie.W pierwszej koleności byłaby spółdzielnia mieszkaniowa ZWM w Opolu ,która połowe osiedla ociepliła a połowę nie.To rozbój i lekceważenie reszty lokatorów.

    Odpowiedz
  • ??(2013-12-02 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w cywilizowanym kraju jeżeli jakaś ustawa została przegłosowana z błędem to nie można jej od ręki poprawić? Nie rozumiem!

    Odpowiedz
  • iwa(2013-12-02 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ile tych podatków w jednym towarze.podatek dochodowy. vat i akcyza.To państwo to zwykły zlodziej okrada nas ciągle i ciągle mu mało.Jakim prawem tak wysokie podatki.

    Odpowiedz
  • IKS(2013-12-02 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    IWA... PYTASZ JAKIM PRAWEM? BŁĘDNYM PRAWEM O PRIORYTECIE FISKALNYM...;/

    Odpowiedz
  • K.(2013-12-02 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    tytuł malkontenta, znowu redaktor wstał lewą noga :)
    czy GP kiedyś pozytywnie nastrajała czytelników?

    Odpowiedz
  • :)(2013-12-02 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    hehe, tytuł jak zwykle nie adekwatny "Szacujemy, że problem może dotyczyć nawet 10 proc. rynku gazu konsumenckiego" - więc jacy wszyscy?

    Odpowiedz
  • Grzegorz Wika(2013-12-02 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak państwo wyliczyło, że podniesienie akcyzy na alko i tytoń zwiększy wpływy do budżetu? Po ostatniej podwyżce wpływy spadły, bo coraz mniej ludzi (szczególnie uzależnionych) kupuje alko i tytoń z akcyzą.

    Odpowiedz
  • filopolityk@gazeta.pl(2013-12-02 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jest akcyza więc państwo nzarabia zatem w efekcie i tak jest taniej czyż nie?

    Odpowiedz
  • Piotr(2013-12-02 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    i pomysleć że ustawa przeszła tylko przez nieobecność pisiorów
    "tymczasem o godzinie 9 rozpoczęły się głosowania w Sejmie. Przyszedł czas na głosowanie projektu Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, jak i poprawki utrzymującej zwolnienie z akcyzy dla sprężonego gazu ziemnego. Nad poprawką głosowało 302 posłów na 460 mandatów w Sejmie:
    - ZA – 102 (PO – 1, RP – 35, PSL – 25, SLD – 22, SP – 13, niezależni – 6)
    - PRZECIW – 199 (PO – 195, PSL – 2, niezależni – 2)
    - WSTRZYMAŁO SIĘ – 1 (niezależni).
    Na głosowanie nie stawiło się 137 posłów PiS. I to stało się przyczyną ostatecznego odrzucenia poprawki do Ustawy o podatku akcyzowym."

    całość http://cng.auto.pl/pl/component/content/article/137-iii-2013/1383-akcyza-cng-sejm-glosowanie-wrzesien-2013.html

    Odpowiedz