Rostowski: 300 tysięcy rodzin bez ulgi na dzieci

22.11.2011, 09:14; Aktualizacja: 22.11.2011, 10:43

Dzięki zmianom w prawie do odliczania ulgi na dzieci w zeznaniach PIT, budżet zyska około 400 mln złotych – powiedział Jacek Rostowski w Kontrwywiadzie RMF FM.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • r(2011-11-23 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej sytuowani to nektórzy zasuwajacy 24 na dobę cały zcas za te same nieekwiwalentne wynagrodzenie !!!

    Odpowiedz
  • g(2011-11-22 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    tusk przegra nastepne wybory, to jasne, a wygra palikot ktory zlikwiduje nierownosci spoleczne. pis znow liczy na elektorat durni ktorzy nie potrafia przeczytac sprawozdania z rzadu 2005-2007.

    Odpowiedz
  • miki(2012-01-23 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam się z AJA jestem mamą jedynaczki i dla mnie rozwiązanie takie jak zabieranie ulgi jest po prostu chamstwem. Ulgę otrzymywaną co roku w całości przeznaczałam na potrzeby dziecka rozwiązanie rządu na pewno nie tylko mnie ale większośc nie zachęci do "produkcji dzieci"

    Odpowiedz
  • jan(2011-11-30 05:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Rostowski zrobi z Polski Amerykę.Nareszcie będzie nas na wszystko stac.Juz nie moge się doczekac, gdy kupię za własne zarobione pieniądze wczasy na Mazurach.

    Odpowiedz
  • Bella(2011-11-28 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego zawsze Rząd robi oszczędności na biednych obywatelach? Niech oszczędności szuka u siebie!!! Nam i tak jest ciężko żyć. A młodzi widząc co się dzieje nie zakładają rodzin, nie mają dzieci. No! piękna nas czeka przyszłość!!!

    Odpowiedz
  • Bert(2011-11-26 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Minister dywaguje o polityce prorodzinnej - czyli o czymś czego w Polsce nie ma. Powtarzam : nie ma. Ulga 1000 zł na dziecko rocznie to jest zaledwie maleńka namiastka takiej polityki. I na tym koniec. Wielkie nic.
    Pieniądze w kraju są - tylko minister finansów nie ma woli ich pozyskiwać. Efektywny CIT to ok 0,5% przychodów spółek, których menadżerowie zarabiają jak na zachodzie. A jaki procen przychodów szanownych czytelników stanowi efektywny PIT, to niech każdy policzy sobie sam.

    Odpowiedz
  • Matka dzieciom.(2011-11-24 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka ulga? Od posiadania dzieci powinno się podatek płacić. Im więcej dzieci tym większy. Posiadanie i wychowywanie dzieci to luksus. Chyba ze chcemy urodzić i wychować margines społeczny. Tylko kto za to zapłaci? W dzieciach też ważna jest jakość, a nie ilość. Stado baranów nic nie wniesie, a jeden mądry to i owszem. Pozdrawiam wszystkich świadomych rodziców.

    Odpowiedz
  • młodzież(2011-11-23 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    Od 2012 roku wprowadzić trzeci próg podatkowy.

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-11-23 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    300 tys. rodzin z 1 dzieckiem tj. 300 tys x 1,1 tys = ok. 330 mln PLN czyli około 300 mln PLN. MINISTER od finansów chyba umie liczyć, ale w takich prostych sprawach mógłoby się powstrzymać od robienia z ludzi idiotów. Rozumiem, że ma nas gdzieś, choroba pn. mania wyzszości jest tylko chorobą, ale trochę logiki nie zaszkodzi...

    Odpowiedz
  • Jak w tym kraj żyć(2011-11-23 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    To skoro wszyscy mamy oszczędzać to dlaczego w sejmie te hieny sobie w zeszłym roku podniosły???
    Po co usunięto trzeci próg podatkowy?? żeby bogatym więcej zostało.
    Ale teraz brakuje w budżecie to najlepiej zwiększyć podatek VAT ,który dotyka najbiednieszych. A teraz do tego zabierają się za rodziny.

    Odpowiedz
  • matka(2011-11-22 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ulga na dzieci - dla najbiedniejszych!!!

    Odpowiedz
  • KA(2011-11-22 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    I tak oto dziecko stało się w Polsce dobrem luksusowym...

    Odpowiedz
  • ewa(2011-11-22 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    tyle zyskamy a ile stracimy na podróżach posłów,senatorów
    nie wspomnę nawet o premierze czy członkach rządu...

    Odpowiedz
  • dno liczylem na wyrownanie nierownosci spolecznych(2011-11-22 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    rzadza nami chciwe potwory i wyzyskiwacze. jak wam nie wstyd!!! zabierzcie sie od likwidowania wlasnych przywilei i grup. zamiast walic w pracodawcow i te nieliczne 5mln pracujących w polsce.

    Odpowiedz
  • snta(2011-11-22 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    A pan Rostowski ile ma dzieci?

    Odpowiedz
  • paula(2011-11-22 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    do aja
    " roczny minimalny koszt utrzymania dziecka to ok. 23000 (używane ciuch, książki)"wydajesz 2000zł miesięcznie na 1 dziecko i nie stać cię na nowe ciuchy, jestem w szoku ja nie wydaję tyle na dwójkę i chodzą raczej w nowych rzeczach, zadbane i nie głodne, jasne że nie dostają wszystkiego z najwyższej półki ale też nie widzę powodu aby kupować buty na jeden sezon za 300zł ale jednym to i 10 tys alimentów nie starcza więc o czym tu pisać...może zła matka jestem tylko o tym nie wiem

    Odpowiedz
  • &(2011-11-22 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    ...jeden już zarobił ok. 105 tys. Pln na giełdzie w piątek po expose premiera...pewnie dostał cynk od Vincenta :):):)

    Odpowiedz
  • aja(2011-11-22 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czy rząd próbuje zachęci propozycją nowej uli prorodzinnej do posiadania więcej niż jednego dziecka czy odradza posiadania dzieci? Bo z tego, co wiemy to rodziny posiadające jedno dziecko w większości nie są zamożne. Dochód w rodzinie nie przekracza na pewno 85000 zł. I to jest powód nie decydowania się na drugie dziecko. Nie stać ich.!!! Rząd jest śmieszny dając ok. 2000 zł. ulgi od drugiego dziecka kiedy roczny minimalny koszt utrzymania dziecka to ok. 23000 (używane ciuch, książki) nie licząc nie daj boże kosztów leczenia, żłobków itd. Ja na pewno nie rzucę się na takie pieniądz. Wole mieć mniej i zapewnić mojemu jedynakowi coś więcej niż biedę. Nie pójdziesz na angielski, bo nas nie stać. Nie pojedziesz na wakacje, bo siostrze torba kupić wyprawkę do szkoły. Itd. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie progów do 85 tys. dochód w rodzinie dla wszystkich powyżej jednego dziecka II próg np. ok 120 tys. (to jest 10 tys. miesięcznie

    Odpowiedz
  • jarek(2011-11-22 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Te 400 milonów które niby rząd zaoszczędzi bynajmniej moja rodzina wydawała na dziecko a tak, będą oszczędności w moim budżecie...po prostu ktoś inny nie zarobi.

    Odpowiedz
  • dzik(2011-11-22 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie jest mój artykuł???

    Odpowiedz