statystyki

Zakup piwnicy to także cel mieszkaniowy

autor: Agnieszka Pokojska26.10.2020, 19:00
Piwnica, strych, komórka, garaż są pomieszczeniami przynależnymi, więc ich zakup stanowi wydatek na cele mieszkaniowe.

Piwnica, strych, komórka, garaż są pomieszczeniami przynależnymi, więc ich zakup stanowi wydatek na cele mieszkaniowe.źródło: ShutterStock

Zarówno zakup komórki przynależącej do mieszkania, jak i remont garażu pozwalają na skorzystanie z ulgi w PIT – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Spytała o to podatniczka, która sprzedała odziedziczoną po rodzicach działkę z domem przed upływem pięciu lat od otrzymania spadku. Pieniądze z tej sprzedaży wydała na zakup mieszkania w stanie deweloperskim wraz z przynależną do niego komórką lokatorską. Oprócz tego poniosła koszty zainstalowania specjalnej antresoli do wyłącznego korzystania w garażu podziemnym, będącym częścią wspólną nieruchomości.

Chciała się upewnić, że koszt zakupu komórki lokatorskiej oraz wykonania antresoli są również wydatkami na własne cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 25 ustawy o PIT. Zatem i w tym zakresie dochód ze sprzedaży odziedziczonej nieruchomości jest zwolniony z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane