NSA: Zwolnienia podatkowe nie dla funduszu z Kajmanów

autor: Mariusz Szulc26.08.2020, 07:35; Aktualizacja: 26.08.2020, 07:35
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

WSA zwrócił uwagę na to, że władze Kajmanów nie były w stanie dokładnie wskazać, co jest przedmiotem działalności spółki oraz jaki jest cel jej działania. Nie znały również podmiotów, które miały nią zarządzać. Nie można więc stwierdzić, że fundusz działa na warunkach porównywalnych do polskich podmiotów – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.źródło: ShutterStock

Wypłata dywidendy na rzecz funduszu inwestycyjnego z Kajmanów nie jest zwolniona z podatku u źródła – orzekł wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny.

Uznał, że nie narusza to swobody przepływu kapitału, która pozwala funduszom z państw pozaunijnych na korzystanie z podobnych przywilejów jak podmioty unijne. – Muszą one bowiem działać w podobnym otoczeniu prawnym i podobny musi być ich model funkcjonowania oraz nadzoru, a w tej sprawie tak nie było – uzasadnił sędzia Maciej Jaśniewicz.

Chodziło o fundusz z siedzibą na Kajmanach, inwestujący m.in. w akcje spółek notowanych na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane