statystyki

Urzędy skarbowe zostaną otwarte. Sprawdź godziny funkcjonowania

autor: Agnieszka Pokojska07.05.2020, 07:40; Aktualizacja: 07.05.2020, 07:45
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Przypomnijmy, że choć termin rozliczenia się z fiskusem za 2019 r. już minął, to za spóźnienie nie grożą konsekwencjeźródło: ShutterStock

Już jutro będzie można pójść do urzędu skarbowego i tam załatwić sprawę. Godziny otwarcia będą jednak krótkie, bo od 9 do 13 – wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów. Dłużej, bo od 9 do 15, urzędy będą otwarte w najbliższą środę.

Na razie do budynków skarbówki i Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) będzie można wejść tylko dwa dni w tygodniu, w środy i piątki. Resort prosi jednak, aby korzystać z tej możliwości tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie można załatwić sprawy przez e-usługi. Ministerstwo podkreśla też, że klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i prosi o stosowanie się do zaleceń. W pozostałe dni obsługa podatników nadal będzie zdalna.

Przypomnijmy, że od połowy marca br. podatnicy nie mogą wejść do urzędu skarbowego (poza wyjątkowymi sytuacjami). Sprawy mogą załatwiać przede wszystkim telefonicznie, przez e-usługi bądź ePUAP. Przed budynkami wystawiane są urny, do których podatnicy mogą wrzucać dokumenty. Urzędnicy wyjmują je po krótkiej kwarantannie – następnego dnia.


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane