statystyki

Urzędy skarbowe zostaną otwarte. Sprawdź godziny funkcjonowania

autor: Agnieszka Pokojska07.05.2020, 07:40; Aktualizacja: 07.05.2020, 07:45
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Przypomnijmy, że choć termin rozliczenia się z fiskusem za 2019 r. już minął, to za spóźnienie nie grożą konsekwencjeźródło: ShutterStock

Już jutro będzie można pójść do urzędu skarbowego i tam załatwić sprawę. Godziny otwarcia będą jednak krótkie, bo od 9 do 13 – wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów. Dłużej, bo od 9 do 15, urzędy będą otwarte w najbliższą środę.

Na razie do budynków skarbówki i Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) będzie można wejść tylko dwa dni w tygodniu, w środy i piątki. Resort prosi jednak, aby korzystać z tej możliwości tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie można załatwić sprawy przez e-usługi. Ministerstwo podkreśla też, że klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i prosi o stosowanie się do zaleceń. W pozostałe dni obsługa podatników nadal będzie zdalna.

Przypomnijmy, że od połowy marca br. podatnicy nie mogą wejść do urzędu skarbowego (poza wyjątkowymi sytuacjami). Sprawy mogą załatwiać przede wszystkim telefonicznie, przez e-usługi bądź ePUAP. Przed budynkami wystawiane są urny, do których podatnicy mogą wrzucać dokumenty. Urzędnicy wyjmują je po krótkiej kwarantannie – następnego dnia.


Pozostało jeszcze 39% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane