Transformacja cyfrowa. Informatyzacja sprawozdawczości szansą dla biznesu

autor: Zbigniew Deptuła23.09.2019, 07:43; Aktualizacja: 22.07.2020, 13:35
Postęp i zmiany będą szły dalej, wymuszane zarówno przez postęp technologiczny, jak i przez regulacje prawne. Podmioty funkcjonujące w obrocie gospodarczym, jak również organy administracji publicznej będą inwestowały w robotyzację oraz narzędzia sztucznej inteligencji.

Postęp i zmiany będą szły dalej, wymuszane zarówno przez postęp technologiczny, jak i przez regulacje prawne. Podmioty funkcjonujące w obrocie gospodarczym, jak również organy administracji publicznej będą inwestowały w robotyzację oraz narzędzia sztucznej inteligencji.źródło: ShutterStock

Transformacja cyfrowa w sprawozdawczości finansowej i podatkowej w Polsce w ostatnich latach robi wrażenie. Administracja postawiła przed przedsiębiorcami bardzo wysokie wymagania i dała bardzo krótkie terminy na dostosowanie się.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • bonik(2019-09-23 08:33) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo rzeczowe i konkretne podsumowanie. Kasy fiskalne online już działają, jest ich na rynku już około 40 000 a zgodnie z projektem rozporządzenia MF już od 1 stycznia przyszłego roku podatnicy będą mogli używać kas fiskalnych mających postać oprogramowania. To kolejny krok milowy w stronę sprawnego, nowoczesnego systemu podatkowego.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane