statystyki

Własne licencje też z ulgą B+R

autor: Agnieszka Pokojska05.11.2018, 11:00; Aktualizacja: 05.11.2018, 11:43
Z przepisów dotyczących ulgi B+R wynika wprost, że mogą z niej korzystać tylko podatnicy, którzy osiągają przychody z innego źródła niż zyski kapitałowe.

Z przepisów dotyczących ulgi B+R wynika wprost, że mogą z niej korzystać tylko podatnicy, którzy osiągają przychody z innego źródła niż zyski kapitałowe.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy, którzy zbywają prawa wytworzone we własnym zakresie, np. do programów komputerowych, będą mogli bez obaw korzystać z preferencji na badania i rozwój.

Stanie się tak wskutek nowelizacji przepisów o PIT i CIT. Zmieniony zostanie art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o CIT. Przepis ten będzie jasno wskazywał, że do zysków kapitałowych nie zalicza się przychodów z praw wytworzonych przez podatnika.

Dziś nie ma takiego wyłączenia. Powstały więc wątpliwości, czy firma, która zarabia na wytworzonych przez siebie prawach majątkowych (np. autorskich, pokrewnych, licencjach), może korzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową (B+R).


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane