PwC: Split payment wymaga zmian nim stanie się obligatoryjny

11.10.2018, 11:30; Aktualizacja: 11.10.2018, 13:39
"To jest dopiero początek. Istotne mogą okazać się dane co najmniej półroczne i wtedy zobaczymy, jak to przyrasta i jak przedsiębiorcy odzyskują np. VAT. Od liczby podatników ważna będzie też sama wartość" - podsumował Zawadzki.

"To jest dopiero początek. Istotne mogą okazać się dane co najmniej półroczne i wtedy zobaczymy, jak to przyrasta i jak przedsiębiorcy odzyskują np. VAT. Od liczby podatników ważna będzie też sama wartość" - podsumował Zawadzki.źródło: ShutterStock

Mechanizm podzielonej płatności (split payment), który obecnie jest dobrowolny wymaga zmian znacząco upraszczający ten system przed jego obowiązkowym wprowadzeniem w Polsce, uważają eksperci PwC. Według PwC, obligatoryjność split payment może zostać wprowadzona w 2020 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Mastermaind(2018-10-18 01:56) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie dlatego jego wprowadzenie nie jest jeszcze obowiązkowe. Rozwiązanie jest z założenia bardzo sensowne ale jak każda nowość - wymaga poprawek, które dadzą finalny efekt oraz zabezpieczą podatników oraz Skarb Państwa przed wyłudzeniami. Przy dobrych wiatrach - przyśpieszą pełnoprawne zwroty z VATu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane