Rewolucyjne zmiany w podatku od dochodów. Sprawdź, co się zmieni 1 stycznia 2019

autor: Łukasz Zalewski27.08.2018, 04:43; Aktualizacja: 27.08.2018, 10:48
Fiskus będzie mógł nakładać na podatnika dodatkową sankcję, jeśli wyda decyzję z zastosowaniem klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania

Fiskus będzie mógł nakładać na podatnika dodatkową sankcję, jeśli wyda decyzję z zastosowaniem klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowaniaźródło: ShutterStock

Obowiązek informowania fiskusa o optymalizacjach, podatek od wyprowadzki z Polski oraz od bitcoinów, nowe reguły dotyczące samochodów osobowych wykorzystywanych w biznesie – wszystko to ma wejść w życie już od 1 stycznia 2019 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • wjw(2018-08-27 11:16) Zgłoś naruszenie 462

    CIT nie jest dla małych przedsiębiorców ale dla osób prawnych. Mali korzystają z PIT. Korzystających z CIT jest tylko kilka procent więc jest to pic na wodę to rzekome obniżenie podatku dochodowego...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kaczusią(2018-08-27 23:11) Zgłoś naruszenie 374

    Dużo gadania,a dalej nie obniżono podatku dochodowego dla ludzi PIT ani p procent !!!wstyd rząd, wstyd Morawiecki, wstyd PIS!!!!

    Odpowiedz
  • inżynier(2018-08-28 18:28) Zgłoś naruszenie 222

    POD RZADAMI PIS NAJLEPIEJ JEST NIC NIE ROBIC I LENIUCHOWAC I ZATRUDNIC SIE PO ZNAJOMOSCI LUB PRZEZ BIURO KARIER I KONEKSJI PARTII RZADZACYCH NA PANSTWOWEJ LUB SAMORZADOWEJ POSADZIE!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • konrad(2018-08-27 10:36) Zgłoś naruszenie 149

    A co z wypinaniem co 12 godzin psa z łańcucha? A co z utylizacją psich zwłok. Od lat niby prawo w tym zakresie obowiązuje a nikt poważnie go nie traktuje.

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-09-01 18:52) Zgłoś naruszenie 116

    Niech żyje PiS. Żaden okupant nas tak nie zdrylował jak PiS. Nie wiem czy będę miał silę na waz głosować.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Droga do nikąd(2018-08-28 18:35) Zgłoś naruszenie 91

    Wszedzie na swiecie restrykcyjna polityka podatkowa oznaczala wycofywanie kapitalu,spadek inwestycji,spadek konsumpcji,ograniczenie dzialalnosci gospodarczej,olbrzymie bezrobocie,wielka inflacje i gwaltowny spadek kursu waluty krajowej.Kto dalej bedzie finansowal gigantyczne polskie dlugi??????????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wacek (2018-10-31 03:22) Zgłoś naruszenie 81

    A od emerytow nawet tych najbiedniejszych dalej podatek dochodowy beda te zlodzieje dalej krasc i bogacic rzad i o tym ani slowa czysta kpina z ludzi powinien sie taki jeden znalezc zeby poprowadzic wyjsc pare miliomow ludzi na ulice przed sejm

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wprowadzic PODATEK MYSLIWSKI(2018-08-28 18:23) Zgłoś naruszenie 62

    Proponuje ustanowic nowy podatek MYSLWSKI od wyprawionej skóry rysia lisa i innych trofeow mysliwskich na poziomie 1 milona zlotych polskich!!od jednej sztuki!

    Odpowiedz
  • Karol(2018-11-07 22:58) Zgłoś naruszenie 30

    Tylko biedne firmy w Polsce płacą podatek. Bogate firmy inwestują i mają odliczenia podatkowe. Taka prawda niestety.

    Odpowiedz
  • ana(2018-11-16 23:15) Zgłoś naruszenie 32

    To ostatnie ********* Człowiek pracując kilkadziesiąt lat płaci podatek dochodowy i odkłada na emeryturę, a później już na emeryturze płaci podatek od swojej emerytury, która już wcześniej była opodatkowana. A co ze zwolnieniem od podatku dochodów do 3 tys. miesięcznie? Dobre zmiany dla wybrańców!!

    Odpowiedz
  • umeczony(2018-11-04 12:53) Zgłoś naruszenie 20

    prowadze dzialalnosc i w 4 literach mam te twoje wyliczenia 8,51, wiem zemnie wala i to rowno a bedzie jeszcze weselej...

    Odpowiedz
  • awer(2018-11-09 09:48) Zgłoś naruszenie 10

    a co z 1% od podatku?

    Odpowiedz
  • Nenia(2018-08-28 08:15) Zgłoś naruszenie 012

    Efektywna stopa procentowa w podatku PIT w Polsce wyniosła w ubiegłym roku 8,51%. Pamiętajcie narzekający podatnicy o tym, że nie tylko objęci jesteśmy kilkunastoprocentową stawką podatku, ale korzystamy tez z ulg podatkowych i stąd te 8,51%.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • johan(2018-12-26 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    cały czas zastanawiam się do czego te zmiany i działania rządowe nas zaprowadzą, obniżanie wieku emerytalnego, kolejne świadczenia rodzinne, obniżanie podatków dla niektórych grup wyglądają pięknie dla nieświadomych wyborców, ale przecież tych pieniędzy nie można sobie dodrukować ot tak. Dla mnie to zaskakujące, jak można tak naiwnie wierzyć, w to, że funduszy starczy na wszystko, tam gdzie ich nie ma. Zmiany są ogromne, ciężko je pojąć, tym bardziej że dycyzja o ich wprowadzeniu została oczywiście zostawiona na ostatnią chwilę. Nie mieliśmy szansy należycie się przygotować, a przygotowani być musimy. A to tworzy kolejną okazję na dorobek dla naciągaczy – kursów na temat nowelizacji jest od groma, ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale popyt napędza podaż. My zdecydowaliśmy się na konferencję podatkową w MDDP, a wiem, że tam chociaż dostaniemy rzetelne informacje, ile osób da się jednak naciągnąć i wyrzuci pieniądze na nic nie dające pseudokursy? Sytuacja jest zawiła i moim zdaniem pełna luk

    Odpowiedz