W zasięgu rażenia komisji śledczej ds. VAT może się znaleźć nie tylko opozycja [OPINIA]

autor: Jakub Kapiszewski, Bartek Godusławski06.04.2018, 15:24; Aktualizacja: 06.04.2018, 16:12
Jeśli faktycznie wyłudzenia to taki problem, to lepiej byłoby powołać niezależną komisję składającą się z nie budzących wątpliwości ekspertów (nie jak w innych, powoływanych za tej kadencji komisjach), która po zakończeniu prac przedstawiłaby listę rekomendacji dla systemu podatkowego.

Jeśli faktycznie wyłudzenia to taki problem, to lepiej byłoby powołać niezależną komisję składającą się z nie budzących wątpliwości ekspertów (nie jak w innych, powoływanych za tej kadencji komisjach), która po zakończeniu prac przedstawiłaby listę rekomendacji dla systemu podatkowego.źródło: ShutterStock

A więc stało się: dzisiaj rano do laski marszałkowskiej wpłynął projekt ustawy o powołaniu sejmowej komisji śledczej do sprawy wyłudzeń podatku VAT. Jarosław Kaczyński sięgnął więc po tzw. opcję nuklearną, bo komisja - podobnie jak broń jądrowa – jest nieobliczalna, a w zasięgu jej rażenia może się znaleźć nie tylko opozycja.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • dsc(2018-04-06 23:42) Zgłoś naruszenie 113

  czyli juz Gilowska z PISu przygotowała "odpowiednie" przepisy które znosiły sankcje w VAT. a potem jeszcze tak dbali o biznes że byli przeciwni odwróconej płatności................ no, no - alez "uczciwa" ta nowa EL Y TA która teraz jest u koryta !!!!!!!!- .

  Odpowiedz
 • Bert(2018-04-06 22:55) Zgłoś naruszenie 719

  O czym wy chłopcy bredzicie...Co ma likwidacja sankcji, zrobiona zresztą pod wpływem UE, do wielomiliardowych wyłudzeń VAT i setek tysięcy pustych faktur. A zagadka "znikającego" VAT zagadką już nie jest. Znane są mechanizmy, znani są podejrzani i skazani przestępcy. Pytanie dotyczy tego, kto z rządzących z PO/PSL odpowiada za to złodziejstwo i czy to było niedopełnienie obowiązków czy współudział w oszustwach.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • loki(2018-04-08 10:46) Zgłoś naruszenie 62

  Ministerstwo Finansów od wielu lat nie tylko rzadów PO i PIS-u świadomie wspierało mafię paliwową,karuzele vatowskie, narkotykowy biznes oraz przemyt papierosów i alkoholu. Obecny Szef KAS-u Marian Banaś (celników i skarbowców) pod przykrywką walki z uszczupleniami wpływów podatkowych doprowadził defacto do likwidacji służby celnej zapewniającej bezpieczeństwo państwa oraz obywateli oraz kontrolę wpływów 1/3 wartości całego budżetu państwa. Pan Minister Marian Banaś doprowadził do zwolnienia ze służby ponad 5 tys doswiadczonych funkcjonariuszy i tysiące pracowników skarbowości od tak dla dobra bzdurnej reformy stworzenia nowej formacji KAS-u -wiadomo dlaczego żeby utworzyc setki lukratywnych ciepłych posadek dla swoich koleżków i rodzinki.A zwykli szeregowi pracownicy/funkcjonariusze nie mają z czego żyć. Przechwala się osiagnięciem 40 mild zł z uszczelnienia podatków. Tylko ,że to nie był jego pomysł o tych problemach sygnalizowano od wielu lat lat tylko nikt z MF-u sie tym nie interesował. Ciekawe dlaczego?Związki zawodowe celników i skarbowców podawały sposoby na uszczelnienie systemu podatkowego na wiele lat przed nastaniem mateusza Morawieckiego. I co najwazniejsze do tego uszczelnienia nie było potrzebnej żadnej reformy sztucznego łączenia słuzby mundurowej z cywilną skarbówka. To wymysł jakiegos chorego umysłu.

  Odpowiedz
 • komisja jest niezbędna(2018-04-08 10:53) Zgłoś naruszenie 52

  Związki zawodowe celników i skarbowców sygnalizowały do MF-u nieprawidłowości z vatem,cłami, akcyzą paliwami itp podawały sposoby na uszczelnienie systemu podatkowego na wiele lat przed nastaniem Mateusza Morawieckiego. I co najwazniejsze do tego uszczelnienia nie było potrzebnej żadnej reformy sztucznego łączenia słuzby mundurowej z cywilną skarbówka. To wymysł jakiegos chorego umysłu. O nieprawidłowościach w hazardzie wysyłano setki pism do MF-u-ZERO odpowiedzi. Na temat Vatu setki pism -ZERO odpowiedzi.Na temat ceł ,paliw setki pism -ZERO odpowiedzi. Jedyna reakcja było przyznawanie sobie przez kolejnych szefów gigantycznych nagród i premii ,były Szef SC Jacek kapica otrzymał nawet medal zasłuzony dla finansów publicznych!!A po niecałych 8 latach pracy tytuł Generała!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dlaczego MF od lat osłabiał służby celno skarbowe?(2018-04-08 19:20) Zgłoś naruszenie 40

  Ciekawe czy Komisja zbada dlaczego przez wiele lat władze MF-u celowo osłabiały służby odpoiedzialne za uszczelnianie podatków aż do ich totalnego rozwalenia rok temu przez Mariana Banasia z PIS-u poprzez stworzenie dziwnego tworu KAS-u??Po co go stworzono ?Wiadomo zeby pan Banaś poobsadzał na ciepłych posadkach swoich kolesi i rodzinkę. Do uszczelnienia podatków wystarczyło tylko dobrej woli politycznej a nie bzdurnych reform, które kosztowały podatników setki milionów złotych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane