Przekręt z VAT (i nie tylko) w polskiej branży gamingowej

autor: Maciej Bieńkowski25.01.2018, 07:48; Aktualizacja: 25.01.2018, 08:13
VAT

Ciężko powiedzieć, dlaczego fiskus toleruje podobne praktyki – zwłaszcza że Krajowa Administracja Skarbowa ma uprawnienia do przeprowadzania zakupów kontrolowanych.źródło: ShutterStock

Polska branża gamingowa raczej średnio kojarzy się z nadużyciami w VAT i w podatku dochodowym. Tym bardziej wiele osób może zdziwić fakt, że podobne oszustwa są tam powszechne i do tego nawet w przypadku dużych graczy będących na świeczniku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • j.(2018-01-27 16:06) Zgłoś naruszenie 91

  Ano, ktoś mądry powiedział, że VAT wymyślono po to, żeby robić przekręty. Pracowałem jako księgowy w czasach, kiedy obowiązywał, dziecinnie prosty, w porównaniu z VAT-em, podatek obrotowy. Prosty i raczej nie nadający się do robienia "karuzel". Oczywiście stosowanie VAT-u jest wymogiem unijnym, ale może właśnie taka refleksja przydałaby się na skalę europejską: Czy rzeczywiście VAT jest w czymkolwiek lepszy od jednokrotnego podatku obrotowego?

  Odpowiedz
 • Anon(2018-01-26 08:20) Zgłoś naruszenie 187

  Co ciekawe wyżej wspomniana strona dostarcza bardzo transparentnych metod płacenia podatku. Strefę VAT zgodnie z dyrektywą UE wybiera się zaraz po podaniu adresu. Pan redaktor w ogóle kiedykolwiek sprawdził swoje dane czy przekleił artykuł z wykopu? Dziennikarze kopiuj-wklej, to jest prawdziwy problem a nie zmyślone przekręty podatkowe. Tu ciekawostka: mój poprzedni komentarz pokazujący dokładnie dlaczego ten artykuł jest bzdurą został usunięty. Pozdrawiam moderatora.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • D...(2018-01-25 20:36) Zgłoś naruszenie 149

  Bzdury, aż oczy bolą od czytania. Tekst zmierza do wprowadzenia zakazu międzynarodowego handlu internetowego, bo jest oczywistością, że każdy internetowy sprzedawca czegokolwiek z siedzibą poza granicami Polski nie będzie w Polsce płacił żadnych podatków, bo podlega pod system podatkowy kraju swojego pochodzenia, a nie kraju pochodzenia swojego klienta. Skąd ten sprzedawca bierze swój towar handlowy - to jego sprawa, może kupować go w Polsce lub gdziekolwiek na świecie, a może też sam produkować, przerabiając na wirtualny każdy inny towar materialny. Gdy Polskie firmy wysyłkowe sprzedają towar na cały świat, płacąc u nas podatki od tych transakcji - to wtedy jest ok., ale jeśli ten system działa w drugą stronę - to wówczas bredzi się o przekrętach, oszustwach. Paranoja!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Inspektor_Kontroli_Skarbowej(2018-01-25 10:05) Zgłoś naruszenie 813

  Dziwne, że jeszcze fiskus nie wziął się za tę branżę - pamiętam aferę z kodami doładowującymi, wiele firm już wtedy wałki kręciło.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane