Zmiany od 1 stycznia 2018 roku. JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

06.11.2017, 07:00; Aktualizacja: 25.02.2019, 10:08
Mikroprzedsiębiorstwa czeka nowy obowiązek

Mikroprzedsiębiorstwa czeka nowy obowiązekźródło: ShutterStock

Od nowego roku już wszyscy przedsiębiorcy będą objęci obowiązkiem przekazywania fiskusowi danych w ramach jednolitego pliku kontrolnego. 1 stycznia mikroprzedsiębiorstwa będą przesyłać skarbówce dane o zakupach i sprzedaży, wynikające z ewidencji VAT.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • m.m.(2018-02-19 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    To system policyjny. Komu jest potrzebna comiesięczna inwigilacja mikroprzedsiębiorców? Teraz większość pracowników zostało zmuszonych do "stworzenia mikroprzedsiębiorstwa" i tzw. samozatrudnienia i teraz nie dość, że trzeba zasuwać 40 godzin tygodniowo to jeszcze żeby wysłać JPG trzeba zaangażować księgowego, bo trudno to zrobić z marszu samemu. I w ten sposób koszt pracy mikroprzedsiębiorcy rośnie o co najmniej 150zł/miesięcznie.

    Odpowiedz
  • Adam999(2018-02-11 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dowcip polega na tym, że JPK jest tylko dla użytkowników Windowsa http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wysylka-jpk-vat-tylko-na-systemie-windows,813959.html

    Odpowiedz
  • Janek(2017-12-01 00:24) Zgłoś naruszenie 12

    Wszyscy tylko narzekają - wiem, ja też jestem zły na tych baranów, że tylko obowiązków podatkowych dokładają... Ale pytanie jest takie: znacie jakieś darmowe programy, które może wykorzystać od 2018 roku mikro przedsiębiorca w kontekście JPK? Bo ja nic ciekawego nie znalazłem poza: https://nip24.pl/aplikacja-jpk_vat/

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 258(2017-11-13 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    www.google.pl

    Odpowiedz
  • miki(2017-11-06 11:51) Zgłoś naruszenie 204

    "Od nowego roku już wszyscy przedsiębiorcy będą objęci obowiązkiem przekazywania fiskusowi danych w ramach jednolitego pliku kontrolnego." Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Tylko przedsiębiorcy będący płatnikami Vat będą musieli przesyłać JPK VAT a nie wszyscy przedsiębiorcy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wieszcz(2017-11-06 11:26) Zgłoś naruszenie 02

    Raczej należy się spodziewać: - składka ZUS dla firm od przychodu lub dochodu, ale nie mniej niż aktualna wysokość - składka ZUS dla firm równocześnie z pracą lub emeryturą (brak zwolnienia) - wzrost podatku liniowego Dobrze by, się przyglądał ustawie, w której zlikwidują limit 250% .

    Odpowiedz
  • Morawiecki KŁAMCA???!!!!(2017-11-06 08:43) Zgłoś naruszenie 461

    GDZIE OBIECYWANY I RZEKOMO MAJĄCY OBOWIĄZYWAĆ DO KOŃCA I KW. 2017(!) ...TZW. MAŁY ZUS DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW???!!! KŁAMCY!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mikro firma(2017-11-06 08:36) Zgłoś naruszenie 611

    To wszyto idzie w kierunku likwidacji małych jednoosobowych firm.A miały być ułatwienia i zwolnienia z niektórych obowiązków dla tych osób a szczególnie dla 60+??????.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kpiarz (2017-11-06 08:02) Zgłoś naruszenie 41

    Następny rycerz, kurka wodna. Czyli średniowieczny zakuty łeb. Obudź się rycerzu, jest 21 wiek i są podatki a nie daniny.!!! Następny lizi.. pa się znalazł

    Odpowiedz