Fiskus z dostępem do firmowego konta

autor: Mariusz Szulc, Łukasz Zalewski24.05.2017, 07:20; Aktualizacja: 24.05.2017, 08:49
VAT

VATźródło: ShutterStock

Resort finansów codziennie będzie otrzymywał wyciągi z rachunków przedsiębiorców. Zamierza też informować, kto nie złożył deklaracji albo nie zapłacił podatku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Mike(2017-05-26 08:52) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie spokojnie. Zus wykrywa nieprawidlowosci ktore mialy miejsce 15 lat temu tak sa oblozeni. Tutaj bedzie tak samo. Zatkaja sie tymi danymi szybciej niz mysla

    Odpowiedz
  • lekob(2017-05-25 08:43) Zgłoś naruszenie 20

    Dla oceny czy składał zgodne deklaracje wystarczą sumy sald, przy czym wpłaty od konsumentów nie powinny być w żadnym przypadku przekazywane indywidualnie a tylko zbiorczo. Banki wiedzą czy wpłata była od firmy czy też konsumenta. Przesyłanie tych danych dziennie niczemu nie służy, skoro deklaracje są miesięczne. Niczemu nie służy też przesyłanie wszystkich transakcji, nawet groszowych, problem nie jest w takich transakcjach. Pobieranie zbyt dużej ilości szczegółowych danych tylko utrudnić pracę skarbówce, bo co z tego, że system wyłapuje, skoro potem trzeba to przelozyc na treść decyzji, którą można zaskarżyć. A generalnie witajcie w państwie Orwell.

    Odpowiedz
  • Zyta(2017-05-24 14:09) Zgłoś naruszenie 110

    Normalnie Korea Płn. Brakuje dziadom pieniędzy na chore pomysły . A tylko zejść do podziemia i nic nie robić ...

    Odpowiedz
  • Sosna(2017-05-24 13:51) Zgłoś naruszenie 130

    Pełna infiltracja a może jeszcze podawać numery kołnierzyków i kontrolować zakup koszul u podatników czy aby za dużo nie zakupił bo zabraknie pieniędzy na nierobów .

    Odpowiedz
  • GAGA ale nie Lady(2017-05-24 13:46) Zgłoś naruszenie 121

    "Fiskus obroni uczciwych" Błagam, niech tylko fiskus mnie nie broni! (Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo od wrogów obronię się sama)

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-05-24 13:43) Zgłoś naruszenie 130

    Moze jeszcze dodac kazdy zasiadjacy w parlamencie wraz z cała rodzina zobowiazny jest to przesyłanie swojego wyciangu bankowgo raz dziennie.

    Odpowiedz
  • Ciekawa(2017-05-24 13:15) Zgłoś naruszenie 110

    Skąd bank będzie wiedział czy firma jest mikro czy nie?

    Odpowiedz
  • Polak(2017-05-24 11:42) Zgłoś naruszenie 121

    A kiedy wszystkie podmioty, fundacje, stowarzyszenia, kościół, fundusz kościelny, cały kler, taca, zapowiedzi (itd) - zacznie dokładnie być sprawdzany co i jakie pieniądze skąd. Pralnia pieniędzy bez udokumentowania i . Należy rozliczać i opodatkować. Religię finansować z pieniędzy kościołą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realistic(2017-05-24 10:40) Zgłoś naruszenie 180

    Ciekawe czy fundacje i stowarzyszenia dotowane przez państwo też będą tak dokładnie badane jak zwykli przedsiębiorcy i czy ich dane będą przekazywane innym podmiotom. Tam płynie strumień, żeby nie powiedzieć rzeka kasy. Fundacje nie bez kozery są określane jako jedne z najbardziej podejrzanych podmiotów w ustawie o praniu pieniędzy

    Odpowiedz
  • wjw(2017-05-24 09:41) Zgłoś naruszenie 241

    A od kiedy obowiązkowy dostęp do mojego wychodka ?

    Odpowiedz
  • dziadek(2017-05-24 08:58) Zgłoś naruszenie 351

    A działalność w Polsce toczy się (podobno) w oparciu o "Ustawę o swobodzie działalności gospodarczej" Gdzie tajemnice handlowe? teraz w takim zestawie na tacy administracja NAKAZEM chce otrzymać na talerzu gdzie co i po ile od kogo, Kto z miłościwe panujących (mówiąc jak imć Zagłoba) gardłem zaręczy że nie utworzy się rynek handlu tymi danymi ??!!! Jak pokazuje życie dane w postaci nr tel choć niby wrażliwe i chronione sa przedmiotem handlu. Jak wierzyć?? I gdzie tajemnica bankowa??!! do sprawdzenia konta bankowego potrzeba (było) zezwolenia saddu , teraz po co sąd skoro sama firma ma mieć OBOWIĄZEK przynieść w zębach te dane o które do tej pory trzeba było mieć zgodę sądu. Tylne drzwi tak oto zostają otwarte i żadne zgody już nie są potrzebne.

    Odpowiedz