statystyki

Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania lub domu

autor: Paulina Bąk15.02.2013, 07:04; Aktualizacja: 15.02.2013, 08:00
Dom

Domźródło: ShutterStock

Zbycie nieruchomości po upływie pięciu lat od kupna lub wybudowania nie podlega PIT. Jeżeli podatnik będzie chciał sprzedać ją wcześniej, może skorzystać z ulg mieszkaniowej lub meldunkowej.

Reklama


Reklama


To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:

Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania lub domu

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.

Czy sprzedając dom, zawsze trzeba płacić podatek

Czy dla podatku ma znaczenie okres faktycznego zamieszkania

Czy obowiązuje jedna ulga dla wszystkich podatników

Czy przy uldze meldunkowej trzeba złożyć oświadczenie

Czy brak zeznania wyłącza ulgę mieszkaniową

Czy umowa dożywocia zwalnia z opodatkowania

Czy prawo do ulgi można odziedziczyć

Czy zaciągnięcie kredytu na mieszkanie uprawnia do ulgi

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • nj(2013-02-16 10:54) Odpowiedz 00

    lub w 2 lata kupi cos innego wtedy tez nie placi -odp pismo do urzedu skarb

  • do chrisa(2013-02-16 18:05) Odpowiedz 00

    Nie zgodzę się z Tobą. Tytuł zajmuje 2,5 linijki i na 1 słowo "KALENDARZOWYCH" było az nadto miejsca. To niechlujstwo pismackie i nic poza tym. No i dlaczego muszę wchodzić w pełną treść artykułu, aby zostało sprostowane niechlujstwo w tytule ? To jakaś forma wymuszenia na mnie ?

  • qwerty(2013-02-16 14:04) Odpowiedz 00

    "Zbycie nieruchomości po upływie pięciu lat od kupna lub wybudowania nie podlega PIT. "
    Brakuje jednego, bardzo istotnego słowa - "pięciu lat KALENDZARZOWYCH".
    Nieruchomość nabyta np. 2 stycznia 2007r bez podatku może być sprzedana dopiero od 1 stycznia 2013r.
    Taka jest rzetelnośc dziennikarska

  • jan(2013-02-17 08:01) Odpowiedz 00

    kupiłem mieszkanie za 200 tys teraz po upływie 2 lat sprzedaje je za 200 tys, czy mam płacić podatek? nie mam żadnego zysku.

  • chris(2013-02-16 17:31) Odpowiedz 00

    Do qwerty: pewnie jak się wejdzie w pełną wersję artykułu to jest napisane już dokładnie. Nie czytaj samych tytułów.

  • pracownikususususuususususel(2013-02-19 12:18) Odpowiedz 00

    Teoretycznie to powinienes otrzymac zwrot podatku.
    Biorac pod uwage inflacje :D

  • olo(2013-02-21 13:40) Odpowiedz 00

    oczywiście ze zapłacisz ,bo inaczej powiedzą tobie ze zaniżyłeś umowę