Czy darmowe bilety do kina są przychodem w PIT

Firma stosuje system motywacyjny. Polega on na tym, że pracownicy zbierają punkty, które są wymieniane później na bilety do kina i inne rzeczy. Czy w takim przypadku u pracowników powstaje przychód?

Czy przychód powstaje po wykupieniu pakietu

Pracodawca wykupił pracownikowi pakiet medyczny, z którego będzie można korzystać od 1 sierpnia. Czy od 1 sierpnia należy naliczać przychód od tego świadczenia i wpłacać zaliczki na podatek dochodowy?

Czy od abonamentu należy zapłacić podatek dochodowy

Podatnik dostaje od pracodawcy świadczenie w postaci abonamentu medycznego, opłacanego ryczałtowo za wszystkich pracowników firmy. Czy jest to przychód podatnika?

Czy niekorzystając z integracji trzeba zapłacić PIT

Firma postanowiła zorganizować imprezę integracyjną dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Część osób nie przyszła jednak na imprezę, ale pracodawca nie odnotował tego w żaden sposób. Czy osoby, których nie było, mają przychód i będą musiały zapłacić podatek?

Czy uczestnik imprezy osiąga przychód podatkowy

Przedsiębiorstwo zorganizowało imprezę integracyjną dla wszystkich pracowników. Czy osoby, które przyszły na imprezę, będą musiały zapłacić podatek?

Czy darmowy dowóz do pracy jest opodatkowany

Pracodawca udostępnia pracownikom autobus, który jeździ określoną trasą i dowozi osoby do zakładu. Koszty związane z dowozem ponosi pracodawca. Czy powinien doliczać do pensji pracowników przychód związany z tym dowozem?

Czy konieczna jest korekta rozliczeń podatkowych

Firma nie pobrała zaliczki na podatek dochodowy od kawy, którą pracownicy dostają od pracodawcy. Podatnik wystąpił o wydanie interpretacji indywidualnej i minister finansów uznał, że otrzymana kawa jest nieodpłatnym świadczeniem, od którego trzeba odprowadzić podatek. Czy teraz zrobić korektę dokumentów?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak można rozliczać nieodpłatne świadczenia otrzymane od firmy.