« Powrót do artykułu

Kowalczyk: Nie ma obaw o finanse w 2017 roku. Będą większe wpływy zw. z uszczelnieniem podatków

Szaf Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk nie obawia się o stan finansów publicznych w przyszłym roku, ponieważ jego zdaniem pojawią większe wpływy do budżetu związane z uszczelnieniem systemu podatkowego.

Polski złoty

żródło: ShutterStock

"Sądzę, że te pieniądze z tych zwiększonych wpływów podatkowych będą, więc spokojnie, nie ma się co obawiać"

statystyki

Komentarze (4)

 • Letopis(2016-06-01 09:01) Zgłoś naruszenie 70

  Zaklinanie rzeczywistości. Wpływy z działań o których poseł mówi mogą dać może 1 mld zł i to przy założeniu optymistycznym. Tymczasem rozdęli wydatki na ponad 20 mld zł i planują kolejne, w tej więc sytuacji mówienie taki rzeczy jest pozbawione podstaw. Klauzula unikania opodatkowania już kiedyś była, jednakże była rzadko stosowana, bo to trudna i czasochłonna procedura. Jeżeli podatnik się odwołuje i skarży decyzję do sądów administracyjnych to to trwa lata, a poseł mówi o wpływach za 2017 r.

  Odpowiedz
 • x(2016-06-02 07:03) Zgłoś naruszenie 00

  Propaganda sukcesu, Titanic tonie, orkiestra gra.

  Odpowiedz
 • Jasiek24(2016-06-01 11:42) Zgłoś naruszenie 00

  Wpływy będą i z Min Kowalczykiem należy się zgodzić, tylko wątpliwość jest jedna. Jeśli zabraknie wpływów od przedsiębiorców nadużywających prawa oraz przestępców podatkowych to czy rząd nie zacznie wykorzystywać procedur do ściągania kasy z uczciwych przedsiębiorców bo żadnych zabezpieczeń na taką okoliczność nie ma a skala oszustw jest niezbadana. Pomówienia w kulturze polskiej to Polska specjalność.

  Odpowiedz
 • jj(2016-06-01 20:33) Zgłoś naruszenie 00

  niedawno mówił że będą emerytury, jak cofnąć się do wypowiedzi zaraz po wyborach Kowalczyka, Sasina to wychodzą same kłamstwa

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!