VAT: Najważniejsze zmiany w 2016 roku

Trwa migracja firm w urzędach skarbowych, nowy prewspółczynnik nie obejmuje firmowych samochodów, podatek na sprzęt przeciwpożarowy wzrósł a korekty deklaracji VAT nie trzeba już uzasadniać. To tylko część zmian, z jakimi podatnicy będą się mierzyć w 2016 roku.

kalendarz, urzędnik, terminarz

żródło: ShutterStock

Migracja firm w urzędach skarbowych

Właściwy dla podatnika urząd skarbowy to ten, do którego zgodnie z obowiązującymi przepisami podatnik zobowiązany jest składać deklaracje oraz na rzecz którego powinien odprowadzać podatek. Od stycznia br. nastąpiły zmiany w ustawie o VAT. Urzędem właściwym dla celów składania deklaracji VAT-7 oraz VAT-7K jest: -dla osób fizycznych (np. jednoosobowych działalności gospodarczych) urząd właściwy ze względu na adres zamieszkania podatnika (czyli ten sam, w którym podatnik rozlicza się z tytułu podatku dochodowego); -dla osób innych niż osoby fizyczne (np. spółek z o.o., spółek cywilnych) - urząd właściwy ze względu na adres siedziby firmy.

Zmiany w VAT w właściwość urzędu skarbowego w 2016r >> Migracja firm w urzędach skarbowych >>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • opikunki doroslych niepelnosprawnych.(2016-01-21 09:13) Zgłoś naruszenie 70

    dac swiadczenie pielegnacyjne jak nakazal trybunal,opiekunom doroslych, niepelnosprawnych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!