« Powrót do artykułu

Zgłoszenie darowizny do urzędu skarbowego. Czy zawsze jest konieczne?

Podatnicy mogą uniknąć płacenia podatku od darowizny, jeśli na czas zgłoszą jej otrzymanie skarbówce. Jeśli umowa darowizny została zawarta w formie aktu notarialnego, obowiązek ten przechodzi z podatnika na notariusza. W każdym innym przypadku niezgłoszenie darowizny może skutkować wysokimi karami.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Podatnicy mogą uniknąć płacenia podatku od darowizny, jeśli na czas zgłoszą jej otrzymanie skarbówce.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

  • j...(2018-05-16 10:17) Zgłoś naruszenie 182

    chyba coś poszło nie tak... czyli więcej zapłaci obdarowany z pierwszej grupy, aniżeli z trzeciej? fatalnie napisany artykuł.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • a(2018-05-16 11:09) Zgłoś naruszenie 101

    Artykuł nie do końca strawny dla zwykłego Kowalskiego, ale doradcy podatkowi też chcą żyć :)

    Odpowiedz
  • Asia z Podlasia(2018-05-16 15:11) Zgłoś naruszenie 90

    a może by tak również wspomnieć o art. 4a ustawy??? chyba, że autor ma tekst sprzed 2007 roku

    Odpowiedz
  • Tak być powinno(2018-05-16 20:20) Zgłoś naruszenie 60

    Z powyższej treści wynika ".....podatek należy odprowadzić od kwoty : .9637 zł - jeżeli........ Winno być .... podatek należy odprowadzić od kwoty" . powyżej 9637 zł - jeżeli ......

    Odpowiedz
  • jagna(2018-08-01 14:22) Zgłoś naruszenie 20

    nic nie rozumiem z tego art.

    Odpowiedz
  • karolf(2018-08-20 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ten artykuł to bełkot. Wytłuszczonym drukiem napisano, że Najbliższa rodzina nie płaci (czyli I grupa podatkowa), a chwilę wcześniej, wyliczone ile płaci osoba w takim przypadku. Całkowicie poplątany i niewiarygodny artykuł.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!