« Powrót do artykułu

Informatyka w służbie fiskusa. Czego zabrakło polskim służbom skarbowym w walce o VAT?

Słaby przepływ informacji w strukturze służb skarbowych, brak narzędzi do analizy rozliczeń VAT, słaba współpraca z organami ścigania, chybiony sposób oceny efektów pracy kontrolerów skarbowych i marna efektywność wymiaru sprawiedliwości w ściganiu przestępców podatkowych.  Takie przyczyny powstania luki w VAT w latach 2008–2015 wymieniali eksperci, autorzy raportów poświęconych wyłudzeniom podatku, czy – szerzej – całej szarej strefie.

Zaległości budżetowe

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zaległości budżetowe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • były inspektor(2018-04-16 18:36) Zgłoś naruszenie 130

    Przed laty w Polsce funkcjonowała KONTROLA FINANSOWA wyspecjalizowana w zwalczaniu PRZESTĘPSTW GOSPODARCZYCH..Jak ona pojawiała się w firmie to wszyscy wiedzieli,że ktoś pójdzie za kraty.Ale 30 lat temu ją NOWA WŁADZA zlikwidowała.Dlaczego?Proszę się domyśleć?

    Odpowiedz
  • zabrakło dobrej woli szefostwa MF-u(2018-04-16 11:07) Zgłoś naruszenie 60

    Zabrakło dobrej woli szefostwa MF-u. Rozwiązania na uszczelnienia systemu podatkowego i problemy w tym zakresie były sygnalizowane od wielu wielu lat poprzez setki pism wysyłanych przez związki zawodowe oraz wielu pracowników, kierowników itp .Niestety jedyna odpowiedź na te pisma jaka przychodziła z MF-u to ,ze wszystko jest ok i nie ma problemu. A jesli jakiś pracownik był nadgorliwy z tym zgłaszaniem problemu to doprowadzano mobbingu takiego pracownika aż do w skrajnych wypadkach zwolnienia go z pracy. Było tak nie tylko za czasów PO ale i roku rządów PIS-u .A teraz trochę sie poprawiło bo jest silny nacisk z samej góry na uszczelnienie systemu ale wciąż wysoko postawieni szefowie w MF-ie nie reaguja na rozliczne sygnały i rozwiązania jak dalej uszczelnić system.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!