« Powrót do artykułu

Kto odsprzedaje taniej, temu oszacują obrót. Fiskus zdecyduje o VAT

Przedsiębiorca, który kupi towary, a następnie sprzeda je po niższej cenie, musi liczyć się z tym, że fiskus sam ustali mu podstawę opodatkowania VAT – potwierdził NSA.

parking samochody

żródło: ShutterStock

Chodziło o firmę, która świadczyła usługi transportowe, spedycyjne i najmu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • skarbona(2018-01-12 07:14) Zgłoś naruszenie 21

  "a sześć dni później odsprzedała (...) obawia się pogorszenia sytuacji na rynku". Po całych 6 dniach doszła do takiego wniosku. Drodzy podatnicy czy wy myślicie, żę my głów używamy tylko do noszenia czapki ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dziadek(2018-01-13 08:43) Zgłoś naruszenie 10

  Firma tłumaczyła, że nie ma doświadczenia w handlu pojazdami. Fiskus rozumiem ma. i Dlatego komornicy potrafią/potrafili coś zajętego sprzedawać za 1/10 rynkowej. Dziwię się że owi eksperci nie kierują z dużym zyskiem i powodzeniem firmami wolnorynkowymi. Tak to już jest ze na szacunek pracuje się latami działaniem a nie uchwaleniem ustawy o szacunku dla organu.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-01-13 17:08) Zgłoś naruszenie 00

  Banda złodziei . Aha , takim Baksikom i innym Gąsioroskim - przykładowo, jakoś "obrotu" nie szacowano ... O sprzedaży aktywów państwowych , przez mafię państwową - POniżej rozumu , nie wspomnę .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!