« Powrót do artykułu

Pułapka na prowadzących księgę przychodów i rozchodów: Za bałagan legislacyjny nie odpowie ustawodawca, tylko podatnik

Lepiej nie słuchać miło brzmiących obietnic decydentów, tylko złożyć zawiadomienia o założeniu księgi i podpisaniu umowy z biurem rachunkowym. Wbrew nowelizacji ustawy o PIT taki obowiązek nadal wynika z rozporządzenia ministra finansów oraz z kodeksu karnego skarbowego.

urzędnik urząd papiery dokumenty

żródło: ShutterStock

Za bałagan legislacyjny nie odpowie ustawodawca, tylko podatnik

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • sn(2018-01-11 09:50) Zgłoś naruszenie 112

  Ułatwiają ,a ciągle dokładają po kulach tym małym szczególnie mikro(np.JPK z nowymi kosztownymi i kłopotliwymi programami MS Wind.10 ), jakby nie wiedzieli ,że to są w dużej części firmy 1-2-5 osobowe (czyżby oni wybrani byli z kapelusza prezia bez doświadczenia i znajomości realiów w terenie) ,które nie mają sztabu doradców administracji ,ledwo utrzymują się na rynku z braku zleceń w terenach i biedy RP.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • MOS(2018-01-11 11:48) Zgłoś naruszenie 60

  Jeżeli przepis ustawowy zniknął, to rozporządzenia nawet jeśli nie zostało zmienione, przestaje obowiązywać. Rozporządzenie nie może istnieć bez ustawowej podstawy prawnej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Todzia(2018-01-11 18:01) Zgłoś naruszenie 21

  Co raz bardzie chory ten światek polityków !!!!!

  Odpowiedz
 • sputnick(2018-01-12 17:07) Zgłoś naruszenie 00

  "Drastycznie zaostrzono ustawy PIT i CIT" - w któym miejscu się pytam? BO chyba jedynie dla kombinatorów optymalizujących i transferujących zyski, a zwiększenie z 3500 na 10000 wartości środka trwałego to chyba nie na osłodę bo dla Kowalskiego prowadzacego drobny biznes to diametralna różnica na korzyść. O tych zaostrzenaich to on nie musi mieć pojęcia bo jak nie kombinował to go nie dotyczą. A obowiązek zgłaszania miejsca prowadzenia dokumentacji dalej pozostaje we wzorach formularzy z ustawy NIP, dziwnym by by ło, gdyby urząd musiał przed kontrolą niezapowiedzianą z VAT pytać podatnika gdzie ma iść na tę kontrolę.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!